Законодавство
Від ПДВ і мита звільнено енергобладнання, що ввозиться коштом донорів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1193, якою затверджено перелік товарів, які звільняються від оподаткування ввізним митом та операції із ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, якщо такі товари ввозяться на митну територію України в рамках угод, фінансування за якими проводиться за рахунок Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
Визначено й механізм підтвердження операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, які здійснюються в рамках угод, фінансування за якими проводиться за рахунок Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
Так, прийняття рішення про звільнення від оподаткування товарів, що поміщуються у митний режим імпорту, ввізним митом та операцій з їх ввезення на митну територію України від оподаткування податком на додану вартість здійснюється відповідно до положень Митного кодексу України та Податкового кодексу України митними органами із урахуванням наданого Міненерго підтвердження, що угоди, в рамках яких товари ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, фінансуються за рахунок Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
Для підтвердження того, що операції із ввезення на митну територію України товарів, зазначених вище, здійснюються в рамках угод, фінансування за якими проводиться за рахунок Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Міненерго:
1) невідкладно, але не пізніше ніж у п’ятиденний строк з дня отримання від Секретаріату Енергетичного Співтовариства інформації про укладену угоду купівлі-продажу товарів, якою передбачено ввезення таких товарів на митну територію України в режимі імпорту, перевіряє товар, зазначений в угоді, щодо його включення до переліку;
2) направляє в установленому порядку до Держмитслужби лист-клопотання, який містить інформацію про:
– унікальний реєстраційний номер угоди та дату її укладання;
– сторони угоди (найменування юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи, контактний номер телефону);
– опис товару (товарів), що дає змогу однозначно його (їх) ідентифікувати;
– орієнтовний строк постачання товару (товарів) одержувачу (покупцеві за угодою);
– номенклатуру товару/товарів;
– код/коди товару/товарів згідно з УКТЗЕД;
– одиницю виміру товару/товарів;
– кількість (об’єм, обсяг) постачання товару/товарів відповідно до угоди;
– вартість товару/товарів, що ввозиться/ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, відповідно до угоди.
Лист-клопотання, зазначений вище, може бути складений в електронній формі та містити кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи Міненерго.
Одночасно із надсиланням в установленому порядку до Держмитслужби листа-клопотання, зазначеного вище, Міненерго надає такий лист також одержувачу товарів (покупцеві за угодою).
Постанова діє протягом строку дії п. 9-37 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України та п. 88-1 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.