Connect with us

Законодавство

Відповідальні за дотримання прав затриманих з’являться в органах досудового розслідування

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 9088) щодо посилення ефективності функціонування інституту службових осіб, відповідальних за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих.

Зокрема змінами до ст. 212 Кримінального процесуального кодексу України унормовано, що в органі, до складу якого входить підрозділ органу досудового розслідування, мають бути призначені одна або декілька службових осіб, відповідальних за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих.

Відповідальними за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих не можуть бути слідчі, дізнавачі, керівники органів досудового розслідування, керівники органів дізнання, інші співробітники підрозділу органу досудового розслідування та оперативних підрозділів.

Читайте також: Якщо на момент проведення огляду місця події особу було затримано, то слідчий перед тим, як провести огляд місця події, має скласти протокол затримання

Службова особа, відповідальна за перебування та забезпечення дотримання прав затриманих, зобов’язана, серед іншого:

– здійснити опитування щодо обставин затримання, застосування уповноваженою службовою особою заходів примусу, проведення особистого обшуку та вилучення майна, повідомлення затриманого про підстави затримання та його права, повідомлення третіх осіб про факт затримання, стану здоров’я затриманого;

– у разі виявлення порушень дотримання прав затриманої особи, фактів катувань, жорстокого або нелюдського ставлення до неї негайно вжити заходів щодо їх припинення та доповісти про такі факти керівнику органу, до складу якого входить підрозділ органу досудового розслідування, і письмово повідомити прокурора.

Зміни внесено й до ст. 213, 298-2, 368 Кодексу.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.