Connect with us

Законодавство

Відшкодовувати шкоду від насильницьких злочинів хочуть доручити центрам БПД

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень» № 3149.

Запропоновано підвищити гарантії прав потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень та їх близьких родичів і членів сім’ї шляхом надання державної соціальної допомоги у вигляді відшкодування шкоди.

Згідно з проектом, насильницьким кримінальним правопорушенням є передбачене Кримінальним кодексом України умисне суспільно небезпечне діяння, внаслідок якого потерпілому заподіяно тяжке тілесне ушкодження або смерть, а також суспільно небезпечне діяння проти статевої свободи та статевої недоторканості, або вчинене щодо дитини, яким потерпілому заподіяно фізичне або психологічне насильство.

Право на відшкодування шкоди мають громадяни України; особи без громадянства, що постійно проживають на території України; громадяни держав, які є Договірними державами Європейської конвенції про компенсацію збитків жертвам насильницьких злочинів 1983 р.; громадяни держав – членів Ради Європи, які мають посвідку на постійне проживання в Україні.

Потерпілий має право на відшкодування шкоди у зв’язку з:

  • втратою заробітку (доходу) внаслідок заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди його здоров’ю;
  • понесенням витрат на медичні послуги, придбання лікарських засобів та інших допоміжних засобів.

Близькі родичі або члени сім’ї потерпілого у разі смерті потерпілого мають право на відшкодування шкоди у зв’язку з понесенням ними витрат на його лікування та/або поховання.

Мінімальний розмір відшкодування шкоди не може бути менше сорока відсотків від встановленого на 1 січня відповідного року прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на одну особу на день звернення. У разі коли розмір заявленої (підтвердженої) до виплати суми виявиться меншим мінімального розміру відшкодування шкоди, така виплата не проводиться.

Статтею 7 законопроекту визначено, що особи, які звертаються за відшкодуванням шкоди, подають, зокрема, такі документи:

  • заяву про відшкодування шкоди;
  • копію документа, що посвідчує особу та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • документи, що підтверджують розмір втраченого заробітку чи понесених витрат на лікування та/або поховання (крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 6 цього Закону);
  • виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або копія висновку судово-медичного та/або судово-психіатричного експерта, а у разі загибелі потерпілого – копія свідоцтва про смерть.

Відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями, здійснюватимуть регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.