Connect with us

Законодавство

Відстрочки для аспірантів заочної та вечірньої форми навчання не буде

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України через надмірний ажіотаж до навчання в аспірантурі серед чоловіків призовного віку оновило правила вступу на третій рівень вищої освіти у 2024 р.

Серед іншого, цьогоріч скасовувано вступ на денну форму навчання за контрактом та уточнено правила щодо поновлення навчання в аспірантурі – вступ здійснюватиметься виключно за державним замовленням, при цьому бюджетних місць стане вдвічі більше. Вступ на навчання в аспірантурі за контрактом цього року буде можливий лише на заочній та вечірній формах, що не передбачають відстрочку від мобілізації.

Зміни внесено до Порядку прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва у 2024 р.

Як запевняють у МОН, їх уведено на основі спеціального наказу Міністерства, ухваленого на підставі спеціальних повноважень, наданих Законом України «Про освіту» на період воєнного стану.

Зміни до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 р.:

– зберігається Єдиний вступний іспит для всіх вступників у аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного балу. Тому всі, хто зареєструвався на ЄВІ у 2024 р., складають його;

– допуском до вступних іспитів у всіх ЗВО і наукових установах встановлюється оцінка ЄВІ в частині ТЗНК на рівні 160 балів;

Читайте також: Без протоколу й суду… Яким є штраф за неявку в ТЦК з 1 червня

– щодо ЄВІ в частині іноземної мови, то оцінка вступника може не враховуватися в конкурсному балі під час вступу в аспірантуру. Це вирішуватиметься на розсуд закладу/установи, що може врахувати іспит з іноземної мови або встановити власний іспит. Водночас оцінка, отримана в результаті складання ЄВІ в частині іноземної мови, залишається обов’язковою для вступу на магістерські програми.

Цьогорічні нововведення в частині спеціального наказу Міністерства:

– вступ на аспірантуру можливий лише на денну форму навчання за державним замовленням, а вступ на денну форму навчання за контрактом неможливий;

– збільшується кількість бюджетних місць із традиційних 3200 до 7000. Саме ЗВО і наукові установи, після первинного складання ЄВІ усіма охочими, своїми вступними випробуваннями обиратимуть тих вступників, які найталановитіші.

– за контрактом залишається заочна та вечірня форми (остання – як за державним замовленням, так і за контрактом);

– переведення з інших форм навчання на денну буде недоступним;

– поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов’язаними, а також іншим категоріям, яким законно дозволено переривати навчання (вагітність, військова служба, медики тощо).

Нагадаємо, безоплатна дошкільна освіта – до 11 годин на день

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.