Connect with us

Законодавство

Військові кладовища облаштують в населених пунктах 

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища» № 4225, яким визначено особливості розміщення, будівництва, утримання та охорони Національного військового меморіального кладовища – розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці об’ємно-просторовий об’єкт, що включає військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов’язків та присяги на вірність народу України.

Читайте також: Майже на 250 млрд грн збільшено видатки на безпеку та оборону

Як повідомила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, Мінветеранів є замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища, яке здійснюватиметься коштом державного бюджету.

Порядок організації поховань та перепоховань на його території визначається Кабінетом Міністрів, а витрати на поховання здійснюються за рахунок коштів держбюджету.

Також Кабінетом Міністрів затверджується зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюють на території Національного меморіального військового кладовища.

У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів держбюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб.

Окрім цього, обов’язково нормою в населених пунктах країни стане виділення земельної ділянки під військове кладовище.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.