Connect with us

Законодавство

Військові зможуть розпорядитися грошовим забезпеченням на випадок захоплення в полон

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11407, яким новою редакцією п. 6 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» запропоновано встановити, що за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти, зберігаються грошове та інші види забезпечення.

Військовослужбовець має право скласти у письмовій довільній формі особисте розпорядження на випадок захоплення його в полон або заручником, інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти про виплату грошового забезпечення особі (особам) за його вибором.

Порядок оформлення та зберігання особистого розпорядження військовослужбовця на випадок його полону визначається Кабінетом Міністрів України.

Читайте також: Соціальний захист і пенсійне забезпечення військових та їхніх сімей: правові позиції Верховного Суду

Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовців, захоплених в полон або заручниками, а також інтернованих в нейтральних державах або зниклих безвісти, членам сімей таких військовослужбовців, а також особі (особам), визначеним в особистому розпорядженні на випадок полону, та його розміри встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Виплата грошового забезпечення здійснюється після відрахувань, які провадяться у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

У разі відсутності особистого розпорядження на випадок полону грошове забезпечення виплачується дружині (чоловіку), законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей (осіб з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку) та батькам військовослужбовців (окрім дітей, батьків та інших осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, які позбавлені батьківських прав, за умови що ці права не були поновлені) рівними частками.

Читайте також: Утримання військовополонених – за рахунок резервного фонду

У разі відсутності особистого розпорядження на випадок полону та осіб, зазначених в абзаці шостому цього пункту, грошове забезпечення виплачується повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець, рівними частками у загальному розмірі, що не перевищує 20 відсотків грошового забезпечення військовослужбовця.

Виплата грошового забезпечення членам сімей, особі (особам), визначеній (визначеним) в особистому розпорядженні на випадок полону, здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, інтернування військовослужбовців або їх звільнення, або визнання їх судом безвісно відсутніми чи оголошення судом померлими. В усіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини.

У разі індексації грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів грошове забезпечення членам сімей військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або зниклих безвісти, виплачується з урахуванням індексації з дня прийняття рішення про проведення такої індексації. Порядок та умови перерахунку розміру грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

У разі загибелі (смерті) військовослужбовця або оголошення його судом померлим належні військовослужбовцю та не виплачені йому суми грошового забезпечення включаються до складу спадщини.

Дія цього пункту не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Нагадаємо, військовополонених і зниклих безвісти пропонують вшановувати спеціальним прапором

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.