Connect with us

Законодавство

Військових зобов’яжуть доповідати про наявність у них конфлікту інтересів

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо визначення особливостей застосування антикорупційних обмежень та врегулювання конфлікту інтересів в умовах проходження військової служби № 12022.

Змінами до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, зокрема передбачено зобов’язати військовослужбовців не вчиняти та не брати участі у вчиненні корупційних правопорушень, або правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Командир (начальник) буде зобов’язаний:

– не вчиняти та не брати участі у вчиненні корупційних правопорушень, або правопорушень, пов’язаних з корупцією;

– вживати заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції»;

– забезпечувати дотримання підлеглими правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та антикорупційних обмежень з урахуванням визначених особливостей.

Читайте також: До боротьби з організованою злочинністю долучать Національного координатора

Пропонується встановити, що військовослужбовець зобов’язаний доповісти безпосередньому командирові (начальнику) про наявність у нього реального або потенційного конфлікту інтересів у зв’язку з виконанням отриманого наказу не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли військовослужбовець дізнався чи повинен був дізнатися про це. У разі перебування військовослужбовця на посаді, яка не передбачає наявності у нього безпосереднього керівника, військовослужбовець доповідає про наявність у нього реального або потенційного конфлікту інтересів під час здійснення повноважень не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли він дізнався чи повинен був дізнатися про це, Національному агентству з питань запобігання корупції чи іншому визначеному законом органу, а у разі перебування військовослужбовця в колегіальному органі – Національному агентству з питань запобігання корупції чи іншому визначеному законом органу, чи колегіальному органу, в якому виник конфлікт інтересів.

При цьому командир (начальник), який:

– віддав наказ, у разі отримання повідомлення про наявність у військовослужбовця реального або потенційного конфлікту інтересів у зв’язку з виконанням отриманого від командира (начальника) наказу зобов’язаний вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів;

– отримав повідомлення від підлеглого про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів у зв’язку з виконанням отриманого від старшого командира (начальника) наказу, зобов’язаний доповісти про це старшому командирові (начальнику) для подальшого вжиття ним заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.