Connect with us

Законодавство

Власників земельних ділянок зможуть позбавляти прав користування ними задля будівництва фортифікацій

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 12130, яким до заходів правового режиму воєнного стану передбачено віднести примусове тимчасове позбавлення права користування земельними ділянками власників, землекористувачів земельних ділянок приватної форми власності для будівництва та утримання військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

Згідно з проектом військове командування, у межах території відповідальності якого буде здійснюватися будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, визначає місце розташування, конфігурацію та розміри ділянок, необхідних для розміщення таких споруд, із урахуванням необхідності забезпечення їх функціонування, збереження озброєння, військової техніки та іншого військового майна. Зазначені відомості передаються військовим командуванням обласним, Київській міській, районним військовим адміністраціям (державним адміністраціям), військовим адміністраціям населених пунктів, у межах території відповідальності яких здійснюється будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, які з’ясовують кадастрові номери земельних ділянок, на яких заплановано будівництво таких споруд, їх площу, відомості про їх власників та землекористувачів.

У разі коли для розміщення військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд із урахуванням необхідності забезпечення їх функціонування, збереження озброєння, військової техніки та іншого військового майна може бути використана лише частина земельної ділянки, а також коли земельна ділянка не сформована, військова адміністрація (державна адміністрація) забезпечує складання кадастрового плану, на якому відображаються виключно межі (поворотні точки) частини земельної ділянки, необхідної для розміщення військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (із урахуванням необхідності забезпечення їх функціонування, збереження озброєння, військової техніки та іншого військового майна), без нанесення плану розміщення самих військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, а також визначає площу такої земельної ділянки (або її частини).

Читайте також: Начальник військової адміністрації обмежений у повноваженнях щодо вирішення питань про відчуження земельних ділянок комунальної власності

У разі коли площа ділянки, необхідної для розміщення військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (із урахуванням необхідності забезпечення їх функціонування, збереження озброєння, військової техніки та іншого військового майна), становить понад 75 відсотків площі земельної ділянки, застосовується примусове тимчасове позбавлення права користування всією земельною ділянкою. У разі коли така площа становить менше 75 відсотків площі земельної ділянки, застосовується примусове тимчасове позбавлення права користування частиною такої земельної ділянки.

Виконані кадастрові плани та відомості про кадастрові номери, власників земельних ділянок передаються військовою адміністрацією (державною адміністрацією) до відповідного військового командування для прийняття рішення про тимчасове позбавлення права користування земельною ділянкою (або її частиною) та складання визначеного акта.

У разі примусового тимчасового позбавлення права користування частиною земельної ділянки власник, землекористувач має право використовувати незайняту військовими інженерно-технічними і фортифікаційними спорудами (із урахуванням необхідності забезпечення їх функціонування, збереження озброєння, військової техніки та іншого військового майна) частину земельної ділянки відповідно до цільового призначення земельної ділянки.

Визначається й порядок припинення примусового тимчасового позбавлення права користування земельною ділянкою (або її частиною) або прийняття рішення про її викуп.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.