Connect with us

Законодавство

Встановлено порядок регулювання етичної конкуренції

Дата публікації:

Набрало чинності розпорядження Антимонопольного комітету України «Про затвердження Порядку погодження Правил професійної етики у конкуренції» від 08 серпня 2019 р. № 14-рп, який встановлює процедуру погодження Антимонопольним комітетом України проєктів Правил професійної етики у конкуренції, розроблених суб’єктами господарювання для відповідних сфер господарської діяльності, а також для певних галузей економіки, та змін до Правил, які можуть використовуватися під час укладання договорів, розробки установчих та інших документів суб’єктів господарювання.

З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

За Порядком суб’єкти господарювання подають на погодження до Комітету проект Правил у двох примірниках, який має містити норми щодо добровільного приєднання до них будь-яких суб’єктів господарювання – учасників відповідної галузі економіки (сфери господарської діяльності), способи такого приєднання та порядок припинення їх дії для будь-якого з учасників, з відповідними супровідними документами та мають бути засвідчені підписами керівника (-ів).

У разі невідповідності поданих документів встановленим Порядком вимогам орган Комітету протягом 15 робочих днів із дати прийняття таких документів на погодження повертає їх заявникові з викладенням підстав такого повернення.

Після усунення зазначених недоліків документи подаються повторно  на погодження. Органи Комітету можуть запитувати додаткову інформацію, якщо її відсутність перешкоджає розгляду поданих документів.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Комітет зобов’язаний повідомити суб’єктів господарювання, які подали проект на погодження, про дату і час розгляду проєкту не пізніше ніж за 5 календарних днів до дати безпосереднього розгляду проекту.

За наслідками розгляду проекту Правил Комітет приймає розпорядження (про відмову або про погодження), у строк, що не перевищує 30 робочих днів із дати одержання Комітетом проекту.

Про прийняте розпорядження протягом 10 робочих днів від дати його прийняття Комітет надсилає суб’єкту господарювання повідомлення в письмовій формі, до якого додається один примірник відповідного проєкту Правил та розпорядження Комітету.

У розпорядженні про відмову в погодженні проєкту Правил має бути обґрунтовано підстави відмови. Яких наразі є одна – невідповідність змісту проєкту вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.

Законодавство

Розгляд клопотань про дозвіл на проведення розвідувальних заходів не фіксуватимуть технічними засобами

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вирішення окремих питань, пов’язаних з проведенням розвідувальних заходів» від 21 травня 2021 р. № 1473-IX.

Змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що:

– при розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом, крім справ щодо надання дозволу на проведення розвідувальних заходів (ч. 6 ст. 11);

– голова апеляційного суду здійснює відповідно до Закону України «Про розвідку» повноваження уповноваженого судді щодо судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час здійснення розвідувальної діяльності та/або призначає суддю (суддів) з числа суддів апеляційного суду для здійснення таких повноважень під час розгляду питання про надання дозволу на проведення розвідувальних заходів (п. 9-1 ч. 1 ст. 29).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Скасовано мораторій на пені та штрафи за кредитними договорами з громадянами із зони АТО/ООС

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг» від 19 травня 2021 р. № 1451-IX.

Змінами до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»:

– скасовано мораторій на нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики, укладеними з громадянами України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 цього Закону, якщо такі договори укладені після 1 травня 2021 р. або до яких після 1 травня 2021 р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов’язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 2);

– встановлено, що заходи щодо збереження майна, що знаходиться в іпотеці, не поширюються на нерухоме майно громадян України, фізичних осіб – підприємців, юридичних осіб – суб’єктів малого і середнього підприємництва, місцем розташування якого є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 цього Закону, оформлене в іпотеку з метою забезпечення виконання зобов’язань за договорами, укладеними після 1 травня 2021 р., або за договорами, до яких після 1 травня 2021 р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов’язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 9).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Нагадаємо, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону щодо нерухомого майна, розташованого на території проведення антитерористичної операції, що належить громадянам України (у тому числі фізичним особам – підприємцям) або юридичним особам – суб’єктам малого і середнього підприємництва та перебуває в іпотеці, зупиняється дія ст. 37 (у частині реалізації права іпотекодержателя на набуття права власності на предмет іпотеки), ст. 38 (у частині реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки), ст. 40 (у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти), ст.ст. 41, 4347 (у частині реалізації предмета іпотеки на прилюдних торгах) Закону України «Про іпотеку».

Читати далі

Законодавство

Вимоги до набуття статусу адвоката змінять

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки» від 11 червня 2021 р. № 231/2021, яким затверджено вказану Стратегію, що включає:

1) розвиток системи правосуддя:

  • покращення доступу до правосуддя;
  • зміцнення незалежності судової влади та підзвітності суспільству;
  • суддівська кар’єра та відповідальність суддів;
  • система органів прокуратури;
  • удосконалення інституту адвокатури, зокрема посилення гарантій адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів, удосконалення самоврядності адвокатури, конкретизацію підстав, процедур притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності та порядку оскарження рішення про притягнення до такої відповідальності, запровадження інституту спрощеного дисциплінарного провадження, удосконалення порядку розгляду скарг на дії адвоката, перегляд вимог щодо набуття права на зайняття адвокатською діяльністю, запровадження прозорої процедури проведення єдиного кваліфікаційного іспиту, стажування кандидатів, порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України;

2) розвиток конституційного судочинства, зокрема удосконалення:

  • механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного Суду України та дотримання ними стандартів професійної етики;
  • процедур конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України, ефективної перевірки їх на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності та високим моральним якостям (із можливим залученням міжнародних експертів).

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 20 травня 2015 р. № 276 «Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку погодження Правил професійної етики у конкуренції
||
№ Документа: 14-рп
Дата прийняття: 08.08.2019
Дата набрання чинності: 01.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1019/33990
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку погодження Правил професійної етики у конкуренції
||
№ Документа: 14-рп
Дата прийняття: 08.08.2019
Дата набрання чинності: 01.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1019/33990
Внутрішній номер документа: Немає