Connect with us

Законодавство

Вступна кампанія 2021 року: на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» за заочною формою не прийматимуть

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році» від 15 жовтня 2020 р. № 1274.

Відповідно до затверджених Умов основний етап вступної кампанії у 2021 р. відбудеться в липні.

Вступники на навчання для здобуття вищої освіти подають заяви тільки в електронній формі, крім визначених у п. 1 розд VI цього наказу випадків.

Вступники можуть подати до п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення у фіксованих (закритих) та відкритих конкурсних пропозиціях, та до тридцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції. Заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо).

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Для більшості спеціальностей розширено перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет (Додаток 4 до Умов).

Єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) до магістратури буде обов’язковим для всіх спеціальностей. Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 р., результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 р.

Крім того, для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» приймаються особи, які здобули ступінь бакалавра з спеціальностей 081 «Право» або 293 «Міжнародне право», напрямів 6.030401 «Правознавство», 6.030202 «Міжнародне право».

Прийом вступників за державним або регіональним замовленням для здобуття ступеня молодшого бакалавра за всіма формами здобуття освіти, а також для здобуття ступенів бакалавра, магістра за заочною формою здобуття освіти за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» в 2021 р. не проводиться.

До 31 грудня 2020 р. всі заклади вищої освіти мають затвердити та оприлюднити правила прийому.

Законодавство

Нові умови впровадження енергоефективності

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про енергетичну ефективність» № 4507.

«Завдяки законопроекту встановлюються нові рамкові умови для реалізації політик в сфері енергоефективності на усіх рівнях: виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії», – зауважив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Проектом визначаються:

– основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності;

– особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності;

– підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель;

– засади забезпечення економії енергії в будівлях центральнихерганів виконавчої влади;

– вимоги до екодизайну енергоспоживчих продуктів;

– засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, енергосервісу;

– особливості запровадження інтелектуальних систем обліку;

– стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання та у сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу;

– відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності тощо.

Читати далі

Законодавство

Головам місцевих держадміністрацій повернуть статус держслужбовців

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» № 4298, яким передбачено чітке розмежування повноважень за ключовими напрямками, а також питань формування та організації діяльності обласних та районних державних адміністрацій.

Як зауважив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, необхідність прийняття цього закону обумовлена тим, що після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. А оскільки в країні формуються нові районні державні адміністрації, робота яких буде суттєво відрізнятися від роботи колишніх РДА, виникла необхідність створення відповідного правового поля.

Передбачається, що місцеві державні адміністрації виконуватимуть три основні функції:

– координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;

– забезпечуватимуть законність на території;

– до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Головам місцевих державних адміністрацій повернуть статус державних службовців і після набрання чинності цим Законом вони продовжать здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.

У подальшому голови місцевих державних адміністрацій будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву строком на 3 роки, в тому числі в порядку переведення з іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Кадровий резерв має бути сформований до 1 січня 2022 р.

Читати далі

Законодавство

Засуджені зможуть отримувати е-копії документів кримінального провадження

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4048 та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4049.

Як інформує Міністерство юстиції України, проектами передбачаються такі зміни до механізму звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:

– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;

– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;

– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто, мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).

«Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюється розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким», – зазначив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Крім того, проектами передбачено такі ключові зміни, як впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження, скасування окремих обмежень на проведення страйків у транспортній промисловості, зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту (до трьох днів).

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році
||
№ Документа: 1274
Дата прийняття: 15.10.2020
Дата набрання чинності: 22.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1225/35508
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році
||
№ Документа: 1274
Дата прийняття: 15.10.2020
Дата набрання чинності: 22.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 09.12.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 1225/35508
Внутрішній номер документа: Немає