Законодавство
Використання джерел радіації силами оборони не потребує ліцензії
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314» від 22 листопада 2024 р. № 1331.
Змінами до Переліку видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану, позицію діяльність у сфері використання ядерної енергії, крім провадження видів діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме:
– отримання (придбання), передача (збут), зберігання рентгенодіагностичних генеруючих джерел іонізуючого випромінювання, що здійснюються закладами охорони здоров’я державної та комунальної форми власності та суб’єктами господарювання, які є замовниками закупівель та належать до сфери управління МОЗ (ліцензія),
замінено на діяльність у сфері використання ядерної енергії, крім провадження видів діяльності із використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме:
– отримання (придбання), передача (збут), зберігання рентгенодіагностичних генеруючих джерел іонізуючого випромінювання, що здійснюються закладами охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, суб’єктами господарювання, які є замовниками закупівель і належать до сфери управління МОЗ, благодійними організаціями, військовими частинами, закладами, установами сил безпеки та сил оборони;
– експлуатація мобільних (пересувних, переносних) рентгенодіагностичних генеруючих джерел іонізуючого випромінювання, що здійснюється військовими частинами, закладами, установами сил безпеки та сил оборони (ліцензія).
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.