Законодавство
Вимушені злочини контррозвідників декриміналізують
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей порядку притягнення до кримінальної відповідальності та підстав звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка залучається до виконання завдань контррозвідувальної діяльності» № 8017.
Новою статтею 43-1 КК України пропонується встановити, що не є злочином вимушене заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону виконувала розвідувальне завдання або завдання контррозвідувальної діяльності.
Згідно з проектом, особа, зазначена у ч. 1 ст. 43-1 КК України, підлягає кримінальній відповідальності лише за вчинення особливо тяжкого злочину, вчиненого умисно і поєднаного з насильством над потерпілим, або тяжкого злочину, вчиненого умисно і пов’язаного з спричиненням тяжкого тілесного ушкодження потерпілому або настанням інших тяжких або особливо тяжких наслідків.
Однак, така особа не може бути засуджена до довічного позбавлення волі, а покарання у виді позбавлення волі не може бути призначене їй на строк, більший, ніж половина максимального строку позбавлення волі, передбаченого законом.
Проектом Закону України пропонується доповнити і статтю 44 КК України новою частиною 3 та закріпити на законодавчому рівні правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності вищевказаної категорії осіб.
Крім того, змінами до статті 32 Закону України «Про державну таємницю» законопроект передбачає розширення існуючих обмежень щодо передачі державної таємниці іноземній державі чи міжнародній організації: для виконання завдань контррозвідувальної діяльності передача державної таємниці іноземній державі чи міжнародній організації можлива з відповідної пропозиції Голови Служби безпеки України.
You must be logged in to post a comment Login