Connect with us

Законодавство

Винаходи в галузі клонування людей не дістануть правової охорони

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформи патентного законодавства)» № 2259.

Законопроектом  пропонується розширити перелік об’єктів технологій, на які не поширюється правова охорона – хірургічні або терапевтичні способи лікування людини або тварини, способи діагностики організму людини або тварини, процеси клонування людей, процеси змінювання через зародкову лінію генетичної ідентичності людей, використання людських ембріонів для промислових або комерційних цілей, тощо (ст. 6 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»).

Також надається право будь-якій особі подати мотивоване заперечення проти заявки протягом шести місяців від дати публікації відомостей про заявку на винахід (ст. 16 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»).

Розширено перелік прав та обов’язків суб’єктів прав на винаходи (корисні моделі) (ст.ст. 5, 28 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»)., а також надається можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку Апеляційною палатою (ст. 33-1 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»).

На думку ініціаторів законопроекту, ним уводяться механізми, які збалансують інтереси патентної монополії та права кожної людини на доступність ліків.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.