Connect with us

Законодавство

Випалювання сухої рослинності або її залишків заборонено

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій» від 19 лютого 2021 р. № 1259-IX.

Законом, зокрема заборонено випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, на землях водного фонду, у тому числі у прибережних захисних смугах та на островах ( ч. 2 ст. 89, ч. 2 ст. 90, ч. 3 ст. 110 Водного кодексу, ч. 2 ст. 61, ч. 1 ст. 62 Земельного кодексу, ч. 6 ст. 39 Закону «Про тваринний світ»).

Змінами до Земельного кодексу землекористувачів зобов’язано (ч. 1 ст. 96):

– не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища;

– обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати земельні ділянки, прилеглі до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.

До особливо цінних земель віднесено торфовища у складі водно-болотних угідь міжнародного значення (п. «б» ч. 1 ст. 150).

Змінами до Кодексу цивільного захисту України:

– до повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування віднесено забезпечення пожежної безпеки на відповідних територіях та об’єктах, забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони для гасіння пожеж (ст. 19);

– визначено, що забезпечення пожежної безпеки покладається на власника (власників) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна або наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором найму (оренди), а також на керівника (керівників) суб’єкта господарювання (ч. 3 ст. 55).

Доповненням до ч. 2 ст. 25 Закону «Про оренду землі» орендарів земельних ділянок зобов’язано виконувати встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки.

Крім цього, зміни внесено до ч. 1 ст. 25, п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону «Про рослинний світ», абз. 11 ст. 35, ч. 5 ст. 36 Закону «Про охорону земель».

Закон вводиться в дію через три місяці з дня набрання чинності цим Законом.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій
||
№ Документа: 1259-IX
Дата прийняття: 19.02.2021
Дата набрання чинності: 17.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій
||
№ Документа: 1259-IX
Дата прийняття: 19.02.2021
Дата набрання чинності: 17.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає