Connect with us

Законодавство

Витрачання коштів з рахунків виборчих фондів – виключно в безготівковій формі

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів» від 15 липня 2020 р. № 102.

Відповідно до затвердженого Порядку рахунки виборчих фондів клієнтів відкриваються в банках у національній валюті. Витрачання коштів із поточних рахунків виборчих фондів здійснюється відповідно до вимог Виборчого кодексу України виключно в безготівковій формі.

Умови відкриття рахунку виборчого фонду та особливості його функціонування визначаються в договорі банківського рахунку, що укладається між банком і його клієнтом, і не повинні суперечити вимогам цього Порядку.

Договір банківського рахунку, який укладається банком із клієнтом – кандидатом на пост Президента України, кандидатом у народні депутати, кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, може бути підписаний цифровим власноручним підписом кандидата (представника кандидата).

Текст заяви про відкриття рахунку може бути зазначений у договорі банківського рахунку в довільній формі, але зі збереженням реквізитів, передбачених у відповідних додатках до цього Порядку.

Клієнт подає/надсилає до банку під час відкриття рахунку виборчого фонду перелік. Перелік складається клієнтом у довільній формі або у формі, визначеній банком, та має містити такі обов’язкові реквізити: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) розпорядника рахунку виборчого фонду та його підпис. Перелік засвідчується підписом відповідного кандидата / керівника партії / організації партії. Підпис розпорядника рахунку виборчого фонду клієнта не зазначається в переліку, якщо розпорядження рахунком здійснюватиметься лише за допомогою систем дистанційного обслуговування.

Форма переліку, порядок подання/надсилання клієнтами переліку, внесення змін до переліку встановлюються банком самостійно у внутрішніх документах.

Банк не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття рахунку виборчого фонду клієнта повідомляє в установленому законодавством України порядку:

  • Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії та його реквізити;
  • регіональне або територіальне представництво Центральної виборчої комісії та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття поточного рахунку власного виборчого фонду кандидата в народні депутати і його реквізити;
  • відповідну територіальну виборчу комісію про відкриття рахунку виборчого фонду організації партії, кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови та його реквізити.

Банк відкриває рахунок виборчого фонду клієнту лише після здійснення його ідентифікації та верифікації банком.

Банк зобов’язаний з метою здійснення ідентифікації та верифікації партії / організації партії під час відкриття рахунків виборчого фонду отримувати відомості, що містяться про неї в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів, у яких зазначені дані про взяття на облік у контролюючих органах як платника податків. Банк зберігає отримані з Єдиного державного реєстру відомості про партію / організацію партії в порядку, визначеному внутрішніми документами банку.

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Законодавство

Мінцифра наполягає на легалізації віртуальних активів в Україні

Опубліковано

on

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про віртуальні активи» від 11 червня 2020 р. № 3637, який легалізовуватиме віртуальні активи в Україні.

«Легалізація ринку віртуальних активів дозволить українським компаніям офіційно працювати з банківською системою та вивести  свій бізнес у правовий простір. Профільний законопроект дозволить компаніям реєструвати бізнес в Україні, а блокчейн-спеціалістам – реалізовувати власні проекти в українській юрисдикції. Крім того, Закон «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню ризиків для роботи міжнародних блокчейн-компаній й залученню іноземних інвестицій», – пояснив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект «Про віртуальні активи»:

– формує правове поле ринку віртуальних активів: правовий статус, класифікація, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

– адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

– визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

– визначає регулятора ринку – Мінцифру (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Читати далі

Законодавство

672 млн грн – на держпідтримку страхування агропродукції

Опубліковано

on

Мінекономіки спільно з НБУ презентували зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Запропонованими змінами визначено:

– суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

– договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

– правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

– збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

– механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

– інформаційне забезпечення страхування сг продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

– скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

– уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«Нам треба забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. Це абсолютно нормальна міжнародна практика. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати у наступному році 672 млн гривень. Це тот старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Після коментарів від міністерств і погодження позицій законопроект буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів
||
№ Документа: 102
Дата прийняття: 15.07.2020
Дата набрання чинності: 05.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку відкриття і закриття рахунків виборчих фондів
||
№ Документа: 102
Дата прийняття: 15.07.2020
Дата набрання чинності: 05.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає