Законодавство
Визначено 3 типи команд медицини катастроф
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання функцій медицини катастроф» від 9 червня 2023 р. № 586, якою:
1) встановлено, що Міністерство охорони здоров’я здійснює керівництво службою медицини катастроф;
2) визначено, що:
– суб’єктом національного рівня координації функціонування служби медицини катастроф є уповноважений заклад з питань координації функціонування служби медицини катастроф, яким є державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України»;
– суб’єктом регіонального рівня координації функціонування служби медицини катастроф є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні (військові) адміністрації, центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
3) затверджено Порядок виконання функцій медицини катастроф.
«Постанова визначає пріоритети розвитку служб медицини катастроф в умовах війни. Найважливішим є те, що документ чітко визначає розподіл функціонування і взаємодії всіх ланок медицини катастроф, а це дає нові можливості для змін і удосконалення роботи у воєнний час та у випадку надзвичайних ситуацій. Під час розроблення постанови були враховані найкращі світові практики та напрацьований упродовж 2022 р. досвід роботи системи екстреної медичної допомоги. Постанова є першим кроком до комплексного реформування медицини катастроф», – прокоментували у Міністерстві охорони здоров’я України.
Читайте також: 90 днів для компенсації судновласникам збитків від агресії рф в разі відмови у страховому відшкодуванні
Постанова описує нове поняття «команди медицини катастроф» відповідно до міжнародної класифікації ВООЗ і групи лікарів різних спеціальностей, які залучаються до надання різного типу медичної допомоги внаслідок надзвичайних ситуацій, у т.ч. бойових дій, а також дозволяє використовувати в роботі сучасні телемедичні технології.
Зокрема команди медицини катастроф поділятимуться на 3 типи. Мобільні команди І типу надаватимуть медичну допомогу постраждалим на місці події та евакуйовуватимуть до медзакладів. На мобільні команди ІІ типу буде покладено завдання з надання медичної допомоги за місцем проживання або перебування постраждалих, а мобільні команди ІІІ типу зможуть надавати меддопомогу постраждалим за місцем перебування, використовуючи намети або стаціонарні будівлі.
Вказані зміни дозволять в залежності від складності випадку одразу залучати мобільну бригаду потрібного типу.
Крім того, внесено зміни до Типового положення про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. № 1116, та визнано такими, що втратили чинність, постанови:
1) «Про створення державної служби медицини катастроф» від 14 квітня 1997 р. № 343;
2) «Про затвердження Положення про Державну службу медицини катастроф» від 11 липня 2001 р. № 827.