Законодавство
Визначено особливості держреєстрації правових актів розвідувальних органів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про особливості державної реєстрації нормативно-правових актів розвідувальних органів» від 17 лютого 2021 р. № 112, якою затверджено Положення про особливості державної реєстрації нормативно-правових актів розвідувальних органів, що містять таємну інформацію.
Положення визначає особливості державної реєстрації нормативно-правових актів розвідувальних органів, що містять таємну інформацію та мають грифи секретності «Особливої важливості», «Цілком таємно», «Таємно» та інші, зокрема актів, що містять розвідувальну таємницю (акти розвідувальних органів).
Державну реєстрацію актів розвідувальних органів здійснюють уповноважені посадові особи Мін’юсту, перелік яких затверджується Міністром юстиції за погодженням з керівниками розвідувальних органів.
Уповноважені особи здійснюють державну реєстрацію актів розвідувальних органів після отримання в установленому законодавством порядку допуску та доступу до державної таємниці і доступу до розвідувальної таємниці.
Акти розвідувальних органів подаються для державної реєстрації виключно в паперовій формі у кількості, що відповідає кількості суб’єктів нормотворення.
Оригінали актів розвідувальних органів та інші документи, які подаються для державної реєстрації, надсилаються на ім’я Міністра юстиції, у конверті з поміткою «Особисто», оформленому із дотриманням вимог законодавства про державну таємницю.
У разі коли акт розвідувального органу відповідає вимогам законодавства, орган державної реєстрації приймає рішення про його державну реєстрацію. До Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів вносяться виключно відомості про вид зареєстрованого акта розвідувального органу, його дату і номер акта, гриф секретності, дату реєстрації в Мін’юсті, реєстраційний номер.
Якщо під час державної реєстрації встановлено, що акт розвідувального органу не відповідає вимогам законодавства, орган державної реєстрації на прохання розвідувального органу повертає такий акт для доопрацювання або відмовляє в його державній реєстрації відповідно до законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
Оригінал акта розвідувального органу та документи, які були подані разом з ним для державної реєстрації, повертаються розвідувальному органу листом за підписом Міністра юстиції.
Законодавство
Національне військове меморіальне кладовище збудують у Київській області

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища» № 4225.
Доповненням до Закону «Про поховання та похоронну справу» уводиться законодавче визначення терміну «Національне військове меморіальне кладовище» – архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Новою ст. 23-1 Закону передбачається, що Національне військове меморіальне кладовище є об’єктом права державної власності та не підлягає приватизації або передачі в оренду.
Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.
Будівництво, утримання в належному стані та охорона кладовища, а також витрати на поховання померлих на його території здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету.
Не можуть бути поховані на кладовищі особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вище), особи, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів.
Зазначені обмеження не поширюється на осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у період їх проведення; борців на незалежність України у ХХ столітті.
У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом.
Порядок організації поховань те перепоховань на території кладовища визначатиметься Кабінетом Міністрів України, який також затверджуватиме зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на його території.
Законодавство
При гарантійному обслуговуванні товарів експлуатаційні документи надаватимуться в е-вигляді

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді» № 4185.
Доповненням до ст. 7 Закону «Про захист прав споживачів» пропонується визначити, що суб’єкт господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорту або будь-якого іншого документу, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника.
У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.
На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника і оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем під час продажу такого товару.
На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.
Законодавство
Сезонної зміни часу не буде

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про обчислення часу в Україні» № 4201, який визначає правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу та регулює відносини, що виникають при поширенні інформації про точний час і календарну дату в Україні.
Ним, зокрема визначається, що сезонний перехід часу на території України не здійснюється.
-
Судова практика5 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні2 дні тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні6 днів тому
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти
-
В Україні15 години тому
Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.
-
Законодавство6 днів тому
Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури
-
Судова практика5 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін