Connect with us

Законодавство

Визначено три види індивідуальної форми навчання

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8» від 10 липня 2019 р. № 955.

Зокрема, у новій редакції викладено Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти. Заклади освіти тепер можуть організовувати здобуття освіти за екстернатною формою, сімейною (домашньою) формою та у вигляді педагогічного патронажу. Дані щодо доступності тієї чи іншої організованої форми здобуття освіти розміщуватимуться на сайтах шкіл.

На навчання за індивідуальною формою можна подати заявку як до початку навчального року, так і перевести на неї учня потім, але не пізніше як за 3 місяці до проведення річного оцінювання чи державної підсумкової атестації. Це обмеження не стосується переведення осіб на педагогічний патронаж.

Для дітей, які навчаються за кордоном, чи які проживали / проживають на тимчасово окупованій території України, території проведення АТО, тощо, зарахування чи переведення на екстернат здійснюється протягом усього календарного року.

Для учнів індивідуальної форми навчання розроблятимуться індивідуальні навчальні плани, програми розвитку (для осіб з особливими освітніми потребами), надаватиметься доступ до безкоштовного користування навчальними посібниками, літературою бібліотечного фонду, а також доступ до наукової, виробничої, спортивної інфраструктури закладу освіти, тощо. Батьки зможуть брати участь у розробленні індивідуального навчального плану та погоджувати його.

На екстернатну форму можуть бути зараховані особи, які є громадянами України та здобували або здобувають загальну середню освіту за кордоном; які прискорено опанували, в тому числі самостійно, зміст навчальних предметів одного або декількох класів; тощо.

Здобуття освіти за сімейною формою можливе для осіб віком до 18 років, батьки яких виявили бажання організовувати освітній процес самостійно. Батьки зможуть залучати до організації навчання інших суб’єктів освітньої діяльності, у тому числі тих, які забезпечують здобуття неформальної освіти.

Відповідно, батьки обиратимуть заклад освіти, де буде організовано навчання за сімейною формою, та несуть відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні чинних стандартів. Заклад загальної середньої освіти території обслуговування не може відмовити в зарахуванні особи на таку форму навчання.

Учні проходитимуть оцінювання навчальних досягнень не рідше 4 разів на рік, у тому числі складатимуть підсумкове (семестрове/піврічне та річне) оцінювання, а також атестацію. Завдання для підсумкового оцінювання та атестації складатиме заклад освіти з урахуванням очікуваних результатів навчання, встановлених в освітній програмі та навчальних програмах. За результатами оцінювання учні зможуть залишитися на домашній формі навчання, або, у разі першого та повторного непроходження оцінювання, будуть переведенні на інституційну форму.

Педагогічний патронаж може бути організовано для осіб, які проживають у селах і селищах та їх кількість становить менше ніж 5 осіб; учнів, які перебувають на стаціонарному лікуванні;  дітей-біженців, тощо.

Законодавство

Банки повідомлятимуть виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів

Національний банк опублікував для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України «Про Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів».

Проект постанови розроблено відповідно до вимог Виборчого кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2020 р., згідно з якими, порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів відповідно до норм Кодексу встановлюється Національним банком України за погодженням з Центральною виборчою комісією.

У проекті постанови, зокрема, визначається порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів та встановлюється обов’язок банків повідомляти:

  • Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів на пост Президента України, політичної партії, яка висунула кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі та їх реквізити;
  • регіональне або територіальне представництво Центральної виборчої комісії та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі та його реквізити;
  • територіальну виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів організації політичної партії, яка висунула виборчий список, кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища та їх реквізити.

Ознайомитись з проектом постанови Правління НБУ можна за цим посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 28 березня 2020 р. на електронну адресу nbu@bank.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Управління державним боргом перейшло від Мінфіну до Боргового агентства

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення Агентства з управління державним боргом України» від 19 лютого 2020 р. № 127.

Уряд утворив Агентство як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну бюджетну політику у сфері управління державним боргом та гарантованим державою боргом, і діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів.

До Агентства з управління державним боргом переходять права і обов’язки Міністерства фінансів у сфері управління державним боргом та гарантованим державою боргом.

Боргове агентство відповідно до покладених на нього завдань, зокрема:

  • узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, вносить в установленому порядку на розгляд Міністрові фінансів пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, а також подає Міністрові фінансів на погодження позицію щодо проектів нормативно-правових актів, розробниками яких є інші центральні органи виконавчої влади;
  • здійснює управління державним боргом та гарантованим державою боргом, у тому числі управління ризиками, пов’язаними з державним боргом та гарантованим державою боргом;
  • здійснює державні внутрішні та зовнішні запозичення з урахуванням середньострокової стратегії управління державним боргом на відповідний період;
  • є емітентом державних боргових цінних паперів України, в тому числі державних облігацій, казначейських зобов’язань та державних деривативів України.

Боргове агентство очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України.

Гранична чисельність державних службовців та працівників Боргового агентства затверджується Кабінетом Міністрів України. Структуру його апарату затверджує  Голова за погодженням з Міністром фінансів.

Читати далі

Законодавство

Кількість лже-замінувань набуває загрозливого масштабу

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян» від 20 грудня 2019 р. № 2642.

Законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за лже-замінування критично важливих об’єктів – до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Необхідність його прийняття обґрунтовують тим, що кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу.

При цьому повідомлення носять комплексний характер, коли одночасно повідомляється про замінування десятків об’єктів. Усе частіше такі повідомлення стосуються закладів освіти, охорони здоров’я, об’єктів, що мають велике значення для функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки й оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Правоохоронні органи вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, задіюючи значну кількість спеціальної техніки та особового складу, вимушено відволікаючи від виконання основних службових завдань.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8
||
№ Документа: 955
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 20.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.08.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 852/33823
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8
||
№ Документа: 955
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 20.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.08.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 852/33823
Внутрішній номер документа: Немає