Connect with us

Законодавство

Взяти під особистий контроль сферу інтелектуальної власності: з таким проханням АПУ звернувся до Прем’єр-міністра України

Комітет Асоціації правників України з питань Інтелектуальної власності, надав звернення до Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука. Суть звернення полягає у проханні особисто проконтролювати виконання функції формування та реалізації політики у сфері ІВ, покладених на Міністерство економіки та розвитку. У Комітеті зазначили, що наразі стан державного управління в сфері ІВ перебуває в надзвичайно занедбаному стані. Враховуючи це, Комітет звертається до Прем’єр-Міністра, вважаючи за необхідне повідомити про стан найбільш значущих проблем у сфері Інтелектуальної власності.

Серед таких проблем, що підлягають негайному розгляду, Комітет АПУ з питань Інтелектуальної власності, зазначає такі:

  1. Необхідність втрутитись у реформу, що реалізується в сфері інтелектуальної власності з метою її зупинки.
  2. Наразі відсутні органи, повноваження котрих мають поширюватись на сферу інтелектуальної власності. Пропонується створення найближчим часом «Національного офісу інтелектуальної власності» – профільної державної організації, а також створити інші допоміжні суб’єкти, що стануть частиною системи охорони інтелектуальної власності в правовому полі, що регулюється на державному рівні.

Зазначаються також і ті проблеми, що мають безпосередній зв’язок з організаційними аспектами. Мова йде про порядок проведення експертизи заявок на об’єкти, що підпадають під норми регулювання права інтелектуальної власності. Окрім цього згадується про порядок видачі патентів або свідоцтв, що підтверджують права інтелектуальної власності на об’єкт.

Враховуючи вищезазначене, представники Комітету Асоціації правників України з питань інтелектуальної власності надали звернення, в якому просять:

  1. Провести негайне укомплектування керівництва департаменту інтелектуальної власності фахівцями, які здатні професійно виконувати покладені на них обов’язки. До працівників мають висуватися певні вимоги: необхідно мати спеціальну освіту, практичний досвід роботи в зазначеній сфері діяльності, репутацію, що не ставиться під сумнів та ін.
  2. Визначити сферу реалізації та формування державної політики в напрямку інтелектуальної власності як одну з пріоритетних. Взяти під особистий контроль реформу в зазначеній сфері.
  3. Надати до розгляду в рамках засідання Верховної Ради України законопроект «Про Національну систему охорони інтелектуальної власності в Україні». Зазначається, що вищеназваний законопроект був розроблений з врахуванням положень Концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

Законодавство

Прогресивної шкали оподаткування ускладнить діяльність сумлінного бізнесу

Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації не підтримують запропоноване проектом Закону № 2758 збільшення податкового навантаження на оплату праці, яке матиме негативний вплив саме на законослухняний бізнес.

Зазначеним законопроектом пропонується запровадити прогресивну шкалу оподаткування для нарахування податку на доходи фізичних осіб, зокрема, ввести найвищу серед країн Європи ставку податку на доходи.

На думку експертів Європейської Бізнес Асоціації, у разі впровадження прогресивної шкали витрати бізнесу суттєво зростуть, а негативними наслідками збільшення податкового навантаження можуть бути як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, так і втрата ними висококваліфікованих кадрів. Зросте попит на «тіньову» оплату праці, що дасть додаткові переваги недобросовісним роботодавцям.

Як результат, маємо ситуацію, коли умови діяльності ускладнюються для сумлінного бізнесу, а тіньовий сектор, де використовуються різні схеми ухилення від сплати податку, залишається поза увагою.

Читати далі

Законодавство

Керівників Укрдержархіву тестуватимуть з питань забезпечення прав осіб з інвалідністю

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Державній архівній службі України та установах, що належать до сфери її управління» від 5 лютого 2020 р. № 388/5.

Методику розроблено з метою захисту та забезпечення дотримання в Укрдержархіві та установах, що належать до сфери його управління, основоположних прав і свобод осіб з інвалідністю.

Оцінювання здійснюється керівниками структурних підрозділів апарату Укрдержархіву та установ, що належать до сфери його управління, шляхом надання письмових відповідей на запитання, які складені у вигляді тестів, керуючись вимогами Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

У разі відсутності керівників структурних підрозділів Укрдержархіву та установ, що належать до сфери його управління, з поважних причин, оцінювання здійснюється особами, які виконують їх обов’язки.

Оцінювання складається з 9 загальних запитань відповідно до Переліку питань для оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Державній архівній службі України та установах, що належать до сфери її управління, який наведено у додатку до затвердженої Методики.

Керівники структурних підрозділів апарату Укрдержархіву та установ, що належать до сфери управління Укрдержархіву щороку до 15 січня подають до відділу управління персоналом Укрдержархіву заповнені примірники Переліку питань з відповідями на запитання.

Відділ управління персоналом Укрдержархіву узагальнює отриману інформацію та проставляє кожному структурному підрозділу апарату Укрдержархіву загальну оцінку.

Читати далі

Законодавство

НБУ визначився із завданнями своєї процентної політики

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 18 лютого 2020 р. № 20.

Змінами до постанови Правління Національного банку України від 21 квітня 2016 р. № 277 «Про затвердження Положення про основи процентної політики Національного банку України» заголовок постанови змінено на «Про затвердження Положення про процентну політику Національного банку України».

Змінами до Положення про основи процентної політики Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21 квітня 2016 р. № 277 заголовок положення викладено в такій редакції «Положення про процентну політику Національного банку України».

Крім цього, розд. I зазначеного Положення доповнено п. 3-1, яким визначено завдання процентної політики Національного банку, а саме:

  • досягнення визначеної в розд. V цього Положення операційної цілі процентної політики Національного банку шляхом визначення ставок за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи;
  • посилення дієвості процентного каналу трансмісійного механізму грошово-кредитної політики через установлення процентних ставок за операціями Національного банку, які проводяться з метою розвитку фінансових ринків, що сприяє забезпеченню впливу зміни короткострокової процентної ставки міжбанківського ринку на вартість середньо- та довгострокових фінансових ресурсів.

З метою реалізації процентної політики Національний банк установлює, поміж іншого, процентні ставки за операціями своп та умови їх проведення.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.