Connect with us

Законодавство

Взяти під особистий контроль сферу інтелектуальної власності: з таким проханням АПУ звернувся до Прем’єр-міністра України

Комітет Асоціації правників України з питань Інтелектуальної власності, надав звернення до Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука. Суть звернення полягає у проханні особисто проконтролювати виконання функції формування та реалізації політики у сфері ІВ, покладених на Міністерство економіки та розвитку. У Комітеті зазначили, що наразі стан державного управління в сфері ІВ перебуває в надзвичайно занедбаному стані. Враховуючи це, Комітет звертається до Прем’єр-Міністра, вважаючи за необхідне повідомити про стан найбільш значущих проблем у сфері Інтелектуальної власності.

Серед таких проблем, що підлягають негайному розгляду, Комітет АПУ з питань Інтелектуальної власності, зазначає такі:

  1. Необхідність втрутитись у реформу, що реалізується в сфері інтелектуальної власності з метою її зупинки.
  2. Наразі відсутні органи, повноваження котрих мають поширюватись на сферу інтелектуальної власності. Пропонується створення найближчим часом «Національного офісу інтелектуальної власності» – профільної державної організації, а також створити інші допоміжні суб’єкти, що стануть частиною системи охорони інтелектуальної власності в правовому полі, що регулюється на державному рівні.

Зазначаються також і ті проблеми, що мають безпосередній зв’язок з організаційними аспектами. Мова йде про порядок проведення експертизи заявок на об’єкти, що підпадають під норми регулювання права інтелектуальної власності. Окрім цього згадується про порядок видачі патентів або свідоцтв, що підтверджують права інтелектуальної власності на об’єкт.

Враховуючи вищезазначене, представники Комітету Асоціації правників України з питань інтелектуальної власності надали звернення, в якому просять:

  1. Провести негайне укомплектування керівництва департаменту інтелектуальної власності фахівцями, які здатні професійно виконувати покладені на них обов’язки. До працівників мають висуватися певні вимоги: необхідно мати спеціальну освіту, практичний досвід роботи в зазначеній сфері діяльності, репутацію, що не ставиться під сумнів та ін.
  2. Визначити сферу реалізації та формування державної політики в напрямку інтелектуальної власності як одну з пріоритетних. Взяти під особистий контроль реформу в зазначеній сфері.
  3. Надати до розгляду в рамках засідання Верховної Ради України законопроект «Про Національну систему охорони інтелектуальної власності в Україні». Зазначається, що вищеназваний законопроект був розроблений з врахуванням положень Концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

Законодавство

Періодичність перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу узалежнили від їх ризиковості

Набрало чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про внесення змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 29 серпня 2019 року № 470.

Зміни внесені до п. 2 розд. II зазначеного Порядку і стосуються періодичності проведення перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу:

  • абз. 1 викладено у новій редакції: «Включення суб’єкта первинного фінансового моніторингу до плана-графіка проведення перевірок здійснюється на підставі оцінки ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення».
  • абз. 2, 3 (щодо частоти проведення перевірок та щодо дати, з якої починається відлік строку для визначення початку наступної планової перевірки) виключено.

Читати далі

Законодавство

Вводиться централізований облік доручень правоохоронних органів на митний огляд товарів і транспортних засобів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з організації централізованого надсилання правоохоронними органами в електронному вигляді доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення» від 2 жовтня 2019 р. № 861.

Постановою, з метою забезпечення уніфікованого обліку доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які направляються правоохоронними органами, відстеження результатів їх направлення, уникнення зловживань у цій сфері передбачено запровадження централізованого надсилання зазначених доручень в електронному вигляді із використанням відповідної інформаційної систем.

Учасники експериментального проекту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи, що забезпечує централізоване надсилання правоохоронними органами та отримання органами доходів і зборів в електронному вигляді доручень на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Зазначені доручення надсилаються правоохоронними органами органам доходів і зборів централізовано в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої посадової особи правоохоронного органу та обов’язково повинні містити інформацію про підстави їх надсилання, номер відповідного провадження (справи), строк виконання, відомості про товари, осіб, які їх переміщують, та/або про транспортні засоби комерційного призначення, з використанням яких можуть бути вчинені порушення законодавства з питань митної справи.

У разі відсутності в дорученні усієї інформації таке доручення не є підставою для проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів, про що невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган шляхом направлення повідомлення електронними каналами зв’язку.

Максимальний строк дії доручень, які надсилаються до органів доходів і зборів, не може перевищувати 90 календарних днів з моменту надсилання.

Підготовку необхідних змін до нормативно-правових актів, а також розробку необхідного програмного забезпечення буде здійснено за результатами розпочатого експериментального проекту.

Читати далі

Законодавство

Для належного облаштування Державного кордону потрібна смуга у 50 метрів

Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» № 0905.

Задля створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з Російською Федерацією, забезпечення виконання Держприкордонслужбою завдань з охорони та захисту державного кордону, запропоновано внести зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про державний кордон України», а саме:

  • визначити розмір земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій шириною до 50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми,
  • звільнити зазначені вище органи у зв’язку із цим від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням ділянок для облаштування кордону.
З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.