Законодавство
Як медики можуть підтвердити свою кваліфікацію для роботи за кордоном?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2023 р. № 149, якою визначено механізм проведення верифікації інформації про освіту, кваліфікацію та професійний досвід медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоров’я, які працевлаштовуються за кордоном.
Так, згідно з затвердженим нею Порядком працівник сфери охорони здоров’я звертається до уповноваженого органу управління закладу охорони здоров’я, в якому працівник сфери охорони здоров’я працював до виїзду з України, із заявою про верифікацію інформації про освіту такого працівника за формою згідно з додатком 1 та верифікаційною анкетою працівника сфери охорони здоров’я за формою згідно з додатком 2.
Працівник сфери охорони здоров’я надсилає на адресу електронної пошти, зазначену на офіційному веб-сайті відповідного уповноваженого органу управління закладу охорони здоров’я, заяву та анкету, а також скан-копії чи фотокопії документів про освіту, кваліфікацію і професійний досвід працівника сфери охорони здоров’я за переліком згідно з додатком 3.
Читайте також: Оплату медичних послуг та ліків за програмою медгарантій перевірятиме Мінфін
У разі позитивного результату перевірки інформації про освіту працівника сфери охорони здоров’я відповідальний верифікатор оформляє довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід такого працівника за формою згідно з додатком 5.
Довідка видається безоплатно. Скан-копія довідки у форматі pdf надсилається на адресу електронної пошти, зазначеної працівником сфери охорони здоров’я в анкеті.
У разі виявлення невідповідності між документами про освіту, кваліфікацію та професійний досвід працівника сфери охорони здоров’я, та даними, зазначеними працівником сфери охорони здоров’я в анкеті, або факту використання підроблених документів, що підтверджують інформацію, внесену до анкети, працівнику сфери охорони здоров’я на адресу електронної пошти, зазначену ним у анкеті, надсилається повідомлення про відмову у видачі довідки із зазначенням причин, що стали підставою для відмови.
Загальний строк проведення перевірки інформації про освіту працівника сфери охорони здоров’я та прийняття рішення щодо результату перевірки становить 30 календарних днів з дня одержання уповноваженим органом управління закладу охорони здоров’я відповідної заяви працівника сфери охорони здоров’я.
Дія цього Порядку поширюється на медичних, фармацевтичних працівників та інших працівників сфери охорони здоров’я (фахівців з реабілітації, професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров’я) – громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які перебували в Україні на законних підставах (навчалися та/або працювали), які працевлаштовуються за кордоном, у тому числі тих, які виїхали з України у період воєнного стану.