Законодавство
Як НБУ списуватиме з банків кошти на користь обтяжувачів?
Вступила в силу постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті» від 25 вересня 2018 р. № 102.
З Центральної розрахункової палати до Нацбанку переміщено центр оброблення системи електронних платежів (ЦОСЕП) НБУ.
Відмінено застосування печатки, зокрема у змінах до п. 4 глави 1 розділу ІІ.
До п. 6 глави 1 розділу ІІ додано, що заява про закриття кореспондентського рахунку в НБУ може надаватися в електронній формі з накладення електронного підпису. У разі, якщо на рахунок накладено обтяження майнових прав – він може бути закритим лише за згодою обтяжувача.
Це затверджено і новим абзацом п. 4 глави 1 у розділі III. До вказаної глави також додано новий пункт 13, де описано дії банку, якщо ним взято на облік повідомлення обтяжувача про наявність підстав на звернення стягнення на предмет обтяження чи повідомлення банку-кореспондента про вчинення правочину, предметом якого є обтяження майнових прав на кошти, що обліковуються на кореспондентському рахунку банку-кореспондента.
За змінами до п. 1 глави 2 розділу ІІ, електронний технологічний довідник банків України міститиме відомості лише щодо назви банку. Відомості про адресу е-пошти АРМ-СЕП вже не зазначатимуться.
Правила здійснення банком і його філіями переказу коштів мають містити опис технологічних етапів здійснення міжбанківського переказу коштів та порядок обліку та виконання банком і його філіями розрахункових документів, якщо немає (недостатньо) коштів на консолідованому кореспондентському рахунку банку.
Окрім того, у розділі ІІ змінено главу 9, яка визначає умови зберігання учасниками СЕП інформації про міжбанківські електронні розрахункові документи та повідомлення (раніше нею визначалися умови зберігання архівів міжбанківських документів).
Вимога Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо списання в безспірному порядку коштів з кореспондентського рахунку банку на користь Фонду відтепер оформляється як електронний документ за змінами до п. 5 глави 4 розділу VI.
А до розділу VI додано главу 5 про технології виконання НБУ засобами СЕП повідомлення банку щодо вчинення правочину про обтяження.
Зокрема зазначено, що структурний підрозділ НБУ приймає і виконує платіжну вимогу обтяжувача на договірне списання коштів із кореспондентського рахунку банку за правочином про обтяження відповідно до нормативно-правового акту Нацбанку про безготівкові розрахунки в національній валюті та згідно з технологією здійснення засобами СЕП договірного списання коштів. Таку вказівку також додано в нових пунках глави 2 у розділі VII.
You must be logged in to post a comment Login