Connect with us

Законодавство

Як оформити електронну трудову книжку?

Опубліковано

Віталій СОЛОВЕЙ,
керівник апарату Івано-Франківської облдержадміністрації

Десятого червня набув чинності Закон № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». 

Сам цей закон набрав чинності через три місяці з дня його опублікування, крім положень стосовно приведення у відповідність актів Кабміном, які набрали чинності з дня опублікування. Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається в працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі. Станом на сьогодні, внесення даних на сайт Пенсійного фонду України здійснюється шляхом прикліплення скан-копій паперової трудової книжки.

Отже, громадянин має підготувати копії наступних документів.

– Трудової книжки, сканувати необхідно лише заповнені сторінки з розділів «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», а також вкладиші оригіналу трудової книжки. Варто зазначити, що порожні сторінки трудової книги сканувати не потрібно;

– Окремої згоди на обробку даних від працівника. Цей документ треба підготувати, якщо дані вносить роботодавець. Станом на сьогодні його подають у довільній формі роботодавцю та сканують. Ці копії документів працівник направляє самостійно або робить це безпосередньо роботодавець.

У разі якщо працівник, все ж таки, бажає подати самостійно документи на сайт Пенсійного фонду України, то спершу необхідно отримати відповідний електронний цифровий підпис (ЕПЦ). ЕПЦ можна зберегти на будь-якому носії (комп’ютер, флешка, мобільний телефон). Отримати електронний підпис громадяни України можуть безкоштовно у КНЕДП ІДД Державної податкової служби або у відділені обслуговуючого його банку.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.