Законодавство
Як оскаржити результати перевірки дотримання умов приватизації?
Вступив в дію наказ Фонду державного майна України «Про затвердження Порядку оскарження результатів перевірки виконання умов договору купівлі-продажу об’єкта приватизації в органі приватизації» від 18 жовтня 2018 р. № 1329.
Заявник може подати заяву у письмовій формі до органу приватизації, який здійснив перевірку, протягом 10 днів з дня отримання акта перевірки.
У заяві зазначається:
- назва юридичної або ПІБ фізичної особи – заявника та адреса, на яку очікується рішення;
- дата акта перевірки, що оскаржується, ПІБ та посада особи, яка його складала;
- суть порушеного питання, обґрунтування незгоди з висновками, які викладеними в акті перевірки;
- перелік додатків до заяви.
У разі невірного оформлення заяви, її повернуть заявникові в 15-денний строк з дати надходження листом органу приватизації із зазначенням причини повернення.
Власник об’єкта приватизації має право на повторне подання до органу приватизації доопрацьованих документів. Строк, повторного звернення визначається у листі залежно від кожного конкретного випадку, але не менше 10 днів з дати отримання листа. Якщо строк не визначено – 15 днів.
Орган приватизації може продовжити строк оскарження акта перевірки за умови надання власником об’єкта документального підтвердження причин пропущення строку оскарження. В іншому разі заява знову повертається в 15-денний строк з дати надходження.
Розгляд заяви може відбуватись в 1 чи в 2 етапи.
Попередній розгляд заяви здійснює підрозділ органу, до обов’язків якого належить контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу, протягом 15 днів з дати отримання документів. У разі прийняття підрозділом рішення про задоволення заяви у повному обсязі – власнику об’єкта надсилається відповідне рішення.
Якщо прийняти рішення про задоволення заяви у повному обсязі неможливо – розгляд заяви здійснює комісія з розгляду заяв, про що власника об’єкта повідомлють листом.
Власник об’єкта приватизації (або уповноважена особа) та особа, яка здійснила перевірку, мають право брати участь у засіданні.
У рішенні комісії може бути:
- скасовано у певній частині висновки акта перевірки, та призначено додаткову перевірку, чи без призначення додаткової перевірки;
- скасовано акт перевірки повністю та призначено додаткову перевірку;
- залишено акт перевірки без змін.
Про прийняте рішення власника об’єкта приватизації повідомляють протягом 5 робочих днів з моменту його прийняття.
Водночас втратив чинність наказ Фонду від 7 квітня 2005 р. № 878.
You must be logged in to post a comment Login