Законодавство
Як правильно знищувати непридатне насіння?
Вступив у дію наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях» від 20 грудня 2018 р. № 613.
У разі виявлення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі чи інші цілі, а також садивного матеріалу, що не може бути використаний для створення багаторічних насаджень, власник цього майна направляє заяву про його знищення до територіального органу Держпродспоживслужби. Форма заяви прикріплена додатком 1 до Порядку.
Інспектор Служби має повідомити про час та місце знищення місцеву держадміністрацію протягом 3 днів після отримання заяви.
Насіння та/або садивний матеріал підлягає спалюванню, руйнуванню, фізико-хімічній, біологічній або іншій обробці.
До вчинення однієї із цих дій інспектор повинен здійснити візуальний огляд майна та встановити можливість власника самостійно знищити такий матеріал за місцем його зберігання.
Якщо власник повідомив про неможливість вчинення відповідних дій самостійно, майно направляється до підприємства, яке відповідає вимогам ст. 19 Закону «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».
Інспектор Держпродспоживслужби має провести відео- чи фотофіксацію знищення, після чого скласти акт (додаток 2) у 4 примірниках – по одному для власника майна, підприємства, що знищувало, територіального органу Держпродспоживслужби та для державної адміністрації.
You must be logged in to post a comment Login