Законодавство
Як розраховувати концесійні платежі?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів» від 12 серпня 2020 р. № 706.
Відповідно до затвердженої Методики порядок, розмір та умови внесення концесійних платежів є істотною умовою концесійного договору.
Концесійний платіж визначається за результатами проведення концесійного конкурсу (в тому числі конкурентного діалогу) або за результатами прямих переговорів з орендарем державного майна відповідно до ст. 21 Закону України «Про концесію» (прямі переговори).
За результатами проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства відповідно до висновку про доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії концесієдавцем обирається найбільш вигідний для держави спосіб розрахунку концесійного платежу з урахуванням сфери господарської діяльності, в якій буде провадитися концесійна діяльність, істотних ризиків проекту та їх розподілу між сторонами; ринкових факторів, зокрема залежності проекту від попиту; фінансових умов реалізації проекту, що здійснюється на умовах концесії, його тривалості.
Концесійний платіж може визначатися:
- як частка (у відсотках) отриманого концесіонером чистого доходу від провадження концесійної діяльності;
- як частка (у відсотках) вартості наданого об’єкта концесії, визначеної за результатами його ринкової оцінки;
- як фіксований платіж, що може залежати від обсягів товарів, робіт чи послуг, які надаються концесіонером;
- в іншій формі, що відповідає законодавству.
Концесійний платіж може визначатися шляхом поєднання різних підходів до його розрахунку.
У разі створення (нового будівництва) концесіонером об’єкта концесії концесійний платіж:
- не може визначатись як частка (у відсотках) вартості створеного (побудованого) об’єкта концесії, визначеної за результатами його ринкової оцінки;
- встановлюється відповідно до абз. 7 ч. 4 ст. 34 Закону України «Про концесію» (за наявності).