Законодавство
Як відключатимуть «захищених споживачів» електроенергії?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання постачання електричної енергії захищеним споживачам та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 27 грудня 2018 р. № 1209.
Пропозиції щодо визначення переліку захищених споживачів щороку готує утворена Урядом Міжвідомча комісія.
Захищеним визнається споживач електроенергії, до якого застосовується особливий режим відключення та/або обмеження електропостачання, щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру.
Після затвердження Кабміном переліку захищених споживачів, електропостачальники разом із такими споживачами протягом 10 робочих днів мають затвердити акти екологічної та/або аварійної/технологічної броні, а також здійснити необхідні заходи для запобігання шкідливим наслідкам зупинки технологічного процесу.
Для отримання статусу «захищеного», споживач-заявник має звертатись до Міжвідомчої комісії з листом-зверненням та подати з додатками оригінали документів, зокрема, договір про надання банком безвідкличної банківської гарантії для забезпечення виконання грошових зобов’язань захищеного споживача, програми безпечного відключення електроживлення, тощо.
Програма відключення повинна бути узгоджена з місцевими органами виконавчої влади за місцем розташування споживача та передбачати необхідний комплекс заходів із запобігання наслідків.
З метою формування документів до листа-звернення, Держенергонагляд за заявою споживача-заявника, проводить перевірку схеми електроживлення струмоприймачів, під час експлуатації яких повинні виконуватись вимоги програми безпечного відключення електроживлення. У разі виконання всіх умов складається відповідний акт перевірки.
Електропостачальник, оператор системи розподілу / передачі обмежують постачання електричної енергії з подальшим повним відключенням електропостачання у разі невиконання захищеним споживачем умов договорів, зокрема про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, та положень Порядку.
Постачальник чи оператор має повідомити споживача про початок та спосіб запровадження відключення та дату можливого повного відключення.
У разі обмеження чи відключення, постачальник, оператор повідомляють про це місцеві органи виконавчої влади за місцем розташування захищеного споживача та про можливе настання шкідливих наслідків зупинки технологічного процесу.
Захищений споживач зобов’язаний здійснити заходи із запобігання настанню шкідливих наслідків, відповідно до програми безпечного відключення електроживлення.
You must be logged in to post a comment Login