Connect with us

Законодавство

Як визначатимуть кандидатів на академічну стипендію Кабінету Міністрів?

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про Порядок визначення кандидатур для призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України» від 14 січня 2021 р. № 48.

Затверджений нею Порядок визначає процедуру та умови визначення кандидатур для призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам закладів вищої освіти та аспірантам:

 • студентам, курсантам невійськових закладів вищої освіти (студенти) та аспірантам, асистентам-стажистам (аспіранти);
 • курсантам, слухачам (курсанти) та ад’юнктам вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання) та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.

Кандидатами на здобуття стипендії можуть бути зазначені студенти (курсанти) та аспіранти (ад’юнкти), які навчаються за державним замовленням у закладах вищої освіти державної форми власності чи їх відокремлених підрозділах, що не мають статусу юридичної особи (далі – заклади освіти), за денною формою здобуття освіти, та не перебувають в академічній відпустці, а саме:

 • студенти (курсанти), які навчаються за освітньо-професійними або освітньо-науковими програмами підготовки молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), магістра, починаючи з другого року здобуття вищої освіти;
 • аспіранти (ад’юнкти) – з другого року навчання за освітньо-науковими або освітньо-творчими програмами підготовки доктора філософії або доктора мистецтва.

Відбір кандидатів на призначення стипендії здійснюється з числа:

 • студентів, які за результатами останнього семестрового контролю займають найвищі рейтингові позиції та мають право на призначення академічних стипендій за особливі успіхи в навчанні, та аспірантів, які досягли значних успіхів у навчанні та науковій роботі;
 • курсантів та ад’юнктів, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій роботі, мають зразкову військову дисципліну.

Для відбору кандидатів на здобуття стипендії керівником закладу освіти оголошується конкурс, пропозиції на який подають:

 • керівники факультетів, інститутів – щодо кандидатів з числа студентів (курсантів);
 • керівники кафедр – щодо кандидатів з числа аспірантів (ад’юнктів).

Рішення щодо висунутих структурними підрозділами кандидатів приймається вченою радою закладу освіти, погоджується з органом студентського самоврядування і затверджується керівником закладу освіти.

Пропозиції щодо кандидатур на призначення стипендії подаються Міністерству освіти і науки України центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади освіти, та закладами освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, в межах розподілу згідно з додатком до Порядку, не пізніше, ніж через два тижні після завершення семестрового контролю:

 • для студентів (курсантів) – двічі на рік;
 • для аспірантів (ад’юнктів) – один раз на рік.

Стипендія студентам (курсантам) виплачується після прийняття у встановленому порядку розпорядження Кабінету Міністрів України про її призначення з першого числа місяця, що настає після закінчення семестрового контролю, аспірантам (ад’юнктам) – з дня призначення стипендії.

Законодавство

Чорнобильці не платитимуть консульський збір за вчинення нотаріальних дій за кордоном

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій» № 4539.

Доповненням до ст. 20 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» встановлено, що за оформлення в закордонних дипломатичних установах України паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І та ІІ груп та дітям з інвалідністю консульський збір не справляється.

Також доповненням до ст. 38 Закону України «Про нотаріат» визначено, що за вчинення нотаріальних дій за кордоном за зверненнями осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І та ІІ груп та дітей з інвалідністю консульський збір не справляється.

Читати далі

Законодавство

До двох років позбавлення волі за декларування недостовірної інформації чи неподання декларації

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 4651.

«Проектом Закону пропонується посилити кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання декларації шляхом підвищення розмірів санкцій та введення такого виду покарання за вчинення певних кримінальних правопорушень, як обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років», – прокоментував Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, аби порушники не змогли уникнути кримінальної відповідальності через застосування інститутів звільнення від неї у зв’язку з дійовим каяттям, передачею особи на поруки, зміною обстановки, меншими строками давності, кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 366-2 та 366-3, віднесено до корупційних кримінальних.

Окрім того, наразі суб’єктами адміністративної та кримінальної відповідальності за неправдиві відомості у декларації визначають лише осіб, які обіймають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чи прирівняних до них осіб на момент подання декларації. Натомість на осіб, які припиняють чи припинили виконання вказаних повноважень, обмеження Закону «Про запобігання корупції» не поширюються, адже на момент подання декларації вони не мають статусу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Проектом ці положення врегульовано, а саме – внесено зміни до примітки ст. 172-6 КУпАП і примітки ст. 366-2 КК України задля уточнення хто є суб’єктом відповідних правопорушень.

При цьому суб’єктами правопорушень у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані визнаються службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єкти декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Читати далі

Законодавство

Резиденти «Дія Сіті» – лише юридичні особи, зареєстровані в Україні

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 4303, яким визначаються організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму для ІТ-галузі – «Дія Сіті».

Так, пропонується запровадити низку заходів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки, зокрема:

 • свобода діяльності (всі резиденти мають право самостійно здійснювати господарську діяльність, а також обирати форми її організації та форми співпраці з третіми особами);
 • невтручання держави;
 • презумпція правомірності діяльності резидентів;
 • стабільність – режим запроваджується на 15 років;
 • формальний характер процедури набуття статусу резидента;
 • нова форма співпраці між компаніями та фахівцями – гіг-контракти;
 • додаткові механізми захисту прав на інтелектуальну власність та інвестицій.

Як інформує Міністерство цифрової трансформації, участь у «Дія Сіті» буде добровільною, кожен учасник ринку матиме свободу вибору – режим «Дія City» чи звичайні умови праці.

Вплив держави на резидентів зведений до мінімуму, також визначені критерії вступу – резидентами можуть стати лише юридичні особи, зареєстровані за українським законодавством.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про Порядок визначення кандидатур для призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 48
Дата прийняття: 14.01.2021
Дата набрання чинності: 02.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 23.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 366/35988
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про Порядок визначення кандидатур для призначення академічної стипендії Кабінету Міністрів України
||
№ Документа: 48
Дата прийняття: 14.01.2021
Дата набрання чинності: 02.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 23.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 366/35988
Внутрішній номер документа: Немає