Connect with us

Законодавство

Як визначити громадянство співака чи співачки задля дотримання заборони демонстрації їхніх виступів?

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2025 р. № 365, якою визначено механізм надання державними органами на запит суб’єкта у сфері медіа інформації щодо громадянства (у тому числі у будь-який період після 1991 р.) співака (співачки) з метою забезпечення виконання вимог ч. 2 ст. 15 Закону України «Про культуру».

Запит про надання інформації щодо громадянства (у тому числі у будь-який період після 1991 р.) співака (співачки) надсилається суб’єктом до:

1) ДМС – для надання інформації щодо громадянства України осіб, які проживають в Україні;

2) МЗС – для надання інформації щодо громадянства України осіб, які проживають за кордоном.

Запит надсилається у письмовій формі та підписується керівником суб’єкта чи особою, яка його заміщує (у разі, коли суб’єкт є юридичною особою), або фізичною особою (у разі, коли суб’єкт є фізичною особою, зокрема фізичною особою – підприємцем). Запит може надсилатися також в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Читайте також: Участь особи у незаконних виборах до міської ради на тимчасово окупованій території України у разі необрання утворює закінчений замах на вчинення колабораційної діяльності

У запиті зазначаються:

1) для юридичної особи – інформація про повне найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ; для фізичної особи (у тому числі фізичної особи – підприємця) – прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та (за наявності) серія паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

2) підстави для надання державними органами інформації щодо громадянства (у тому числі у будь-який період після 1991 року) співака (співачки);

3) ідентифікаційні дані співака (співачки), а саме: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, номер та (за наявності) серія паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), відомості про громадянство, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).

Читайте також: Іноземець, майно якого підлягало поверненню йому за рішенням національного суду, однак було примусово відчужено в умовах воєнного стану, має право на компенсацію його вартості

Для підтвердження інформації щодо статусу суб’єкта державні органи перевіряють таку інформацію за даними реєстру суб’єктів у сфері медіа.

До введення в експлуатацію електронного кабінету для підтвердження статусу суб’єкта до запиту додається витяг з реєстру суб’єктів у сфері медіа, виданий Національною радою з питань телебачення і радіомовлення у паперовій формі. Такий витяг засвідчується підписами уповноважених посадових осіб Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, скріпленими печаткою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

ДМС, МЗС безоплатно протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту надають суб’єкту наявну у них на дату надання відповіді інформацію щодо громадянства України (у тому числі у будь-який період після 1991 р.) співака (співачки).

Якщо ДМС, МЗС володіють інформацією, що співак (співачка) є або був (була) у будь-який період після 1991 р. громадянином (громадянкою) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, яка стала відома під час виконання покладених на них обов’язків, така інформація зазначається у відповіді.

Відповідь державних органів з інформацією, що надається на запит суб’єкта, повинна містити:

1) вихідний номер і дату запиту суб’єкта, на який надається відповідь;

2) наявну інформацію щодо громадянства (у тому числі у будь-який період після 1991 р.) співака (співачки).

У разі невідповідності запиту вимогам Закону України «Про захист персональних даних» та/або вимогам п. 4 затвердженого Порядку суб’єкту надається відповідь про відмову у задоволенні запиту із зазначенням причини відмови та порядку її оскарження.

Надання інформації, відмова у задоволенні запиту, оскарження рішення про відмову здійснюються відповідно до вимог Закону України «Про адміністративну процедуру».

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку надання державними органами на запит суб`єкта у сфері медіа інформації щодо громадянства співака (співачки)
||
№ Документа: 365
Дата прийняття: 01.04.2025
Дата набрання чинності: 03.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку надання державними органами на запит суб`єкта у сфері медіа інформації щодо громадянства співака (співачки)
||
№ Документа: 365
Дата прийняття: 01.04.2025
Дата набрання чинності: 03.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає