Законодавство
Які органи мають ініціювати та встановлювати межі адміністративних одиниць?
Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України».
«Розробивши цей законопроект, Мінрегіон в одному документі сконцентрував чіткі правила в сфері адміністративно-територіального устрою. Законопроект визначає, які органи мають ініціювати, приймати рішення щодо утворення, ліквідації, встановлення меж адмінтеродиниць, їх найменування, визначення категорії та здійснення обліку населених пунктів», – пояснив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Законопроектом, зокрема:
– вводиться поняття адміністративно-територіального устрою України, адмінтеродиниці, населеного пункту, території територіальної громади та ін.;
– встановлюється порядок утворення та ліквідації адмінтеродиниць;
– визначаються повноваження органів щодо зміни меж адміністративно-територіальних одиниць їх найменування, перейменування, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад.
Також проектом визначено три рівні системи адмінтерустрою – базовий, субрегіональний та регіональний, зберігається можливість утворення районів у містах як допоміжного рівня адмінтерустрою.
Як і в Конституції, адмінтеродиницями визначаються Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села. Міста, селища та села (населені пункти), при цьому, є основою для затвердження територій територіальних громад.
Окрім цього, проектом передбачено впровадження Державного реєстру адмінтеродиниць та територій територіальних громад, який буде компонентом Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Він призначений для створення, збирання, накопичення, обробки, захисту, обліку інформації про адмінтеродиниці та території тергромад.