Connect with us

Законодавство

Які відомості та в які строки мають бути внесені до ліцензійного реєстру?

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру» від 26 серпня 2020 р. № 755.

Відповідно до затвердженого Порядку ліцензійний реєстр формується та ведеться органом ліцензування в електронній формі окремо за кожним видом господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Орган ліцензування вносить до ліцензійного реєстру відомості, визначені п. 4 цього Порядку, на підставі прийнятих рішень, а також інформації, що надходить до органу ліцензування відповідно до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ліцензійних умов.

Відомості вносяться органом ліцензування в такі строки:

  • про рішення, прийняті органом ліцензування, крім рішень про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду, відмову у видачі ліцензії, – наступного робочого дня після їх прийняття;
  • про місця провадження ліцензіатом виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію (у тому числі дата внесення таких відомостей); про оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування до суду; про рішення суду із зазначенням результату розгляду оскаржуваного рішення органу ліцензування – наступного робочого дня після надходження до органу ліцензування таких відомостей;
  • про повідомлення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування про прийняття скарги ліцензіатів та дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування до розгляду із зазначенням інформації про зупинення рішення органу ліцензування, що оскаржується, – у день надходження такого повідомлення;
  • про орган ліцензування, який видав ліцензію (найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код), – у день внесення до ліцензійного реєстру відомостей щодо видачі ліцензії.

Відомості, що містяться в ліцензійному реєстрі, є відкритими та загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних).

Програмне забезпечення ліцензійного реєстру забезпечує зберігання відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців протягом 75 років з дати внесення запису про анулювання ліцензії. Після закінчення 75-річного строку інформація підлягає знищенню.

Ліцензійний реєстр розміщується на офіційному веб-сайті органу ліцензування.

Перелік посадових осіб органу ліцензування, які мають доступ до ліцензійного реєстру для внесення відомостей, встановлених цим Порядком, визначається органом ліцензування.

Законодавство

Винних у безпідставній невиплаті зарплати, стипендії, пенсії не звільнятимуть від кримінальної відповідальності

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 175 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» № 4589.

Змінами до ст. 175 Кримінального кодексу України пропонується виключити ч. 3 цієї статті, якою встановлено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

Також передбачається посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат.

Так, згідно з законопроектом безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, – каратиметься штрафом від 1 500 до 3 000 (зараз – від 500 до 1 000) н.м.д.г. або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Те саме діяння, вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, – штрафом від 3 000 до 5 000 (зараз – від 1 000 до 1 500) н.м.д.г. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читати далі

Законодавство

Співробітники Служби судової охорони зможуть утворювати профспілки

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони» від 24 липня 2020 р. № 3935.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині, що стосуються проходження служби у Службі судової охорони, зокрема передбачається:

– утворення державної служби у Службі судової охорони та її територіальних підрозділів;

– вдосконалення наявного порядку визначення стажу служби у Службі судової охорони;

– поширення дії Дисциплінарного статуту Національної поліції на співробітників Служби судової охорони, а також визначення повноважень Голови Служби судової охорони та інших керівників Служби щодо застосування заохочень та накладення дисциплінарних стягнень на підпорядкованих співробітників;

– створення можливості співробітникам Служби судової охорони для захисту своїх прав та законних інтересів утворювати професійні об’єднання та професійні спілки відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Також передбачено внесення змін до низки законодавчих актів.

Читати далі

Законодавство

Законопроект про реформу СБУ Рада розгляне в січні

Опубліковано

on

Верховна Рада має намір розглянути законопроект про реформу Служби безпеки України в січні.

Про це повідомив глава фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія під час підсумкової прес-конференції. «Великі реформи ми відклали трохи далі, бо хочемо в січні повернутися і в ударному темпі розглянути низку законопроектів. Це — «амністія капіталу», створення Бюро економічної безпеки та реформа СБУ», — сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада вперше дійшла до розгляду законопроекту № 3196-д, який має радикально змінити СБУ, 18 грудня, але не змогла ухвалити рішення через нестачу голосів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру
||
№ Документа: 755
Дата прийняття: 26.08.2020
Дата набрання чинності: 29.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру
||
№ Документа: 755
Дата прийняття: 26.08.2020
Дата набрання чинності: 29.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає