Законодавство
З числа ініціаторів санації виключено кредиторів державного підприємства
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 38 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства» від 24 липня 2019 р. № 664.
Цими змінами уряд привів у відповідність з Кодексом України з процедур банкрутства Порядок погодження умов і порядку проведення санації державних підприємств до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство за рахунок небюджетних джерел фінансування та інших нормативно-правих актів Кабінету Міністрів, зокрема:
- слово «(проваджень)» у назві постанови виключили, а у вступній частині слова і цифру «частини шостої статті 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» замінили словами і цифрою «частини шостої статті 4 Кодексу України з процедур банкрутства»,
- з-посеред ініціаторів проведення санації виключено кредиторів державного підприємства, а керівник державного підприємства може виступати ініціатором проведення санації лише за рішенням його засновників (учасників, акціонерів). Виключено й відповідні пп. 4 і 7 п. 3 щодо протоколу засідання загальних зборів кредиторів боржника, на якому прийнято рішення про схвалення плану санації та письмового погодження плану санації усіма забезпеченими кредиторами,
- для погодження умов і порядку проведення санації її ініціатор подає до уповноваженого органу управління відповідне клопотання, до якого додаються документи, передбачені ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства (раніше ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), які підтверджують наявність ознак банкрутства державного підприємства, план санації, який відповідає вимогам ч.ч. 2 і 3 ст. 5 зазначеного Кодексу та складений за примірною формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства.
Відповідно до постанови визнаються такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 р. № 1179 «Про затвердження Порядку визнання статусу Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих», від 23 січня 2013 р. № 27 «Про залучення організацій та спеціалістів до забезпечення здійснення повноважень державного органу з питань банкрутства», від 1 квітня 2013 р. № 244 «Про затвердження Порядку відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів», від 15 травня 2013 р. № 339 «Про реалізацію статті 85 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Пункти 1 і 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 359.
Також, відповідно до наказу Міністерства оборони України № 495, втратив чинність наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків» від 7 жовтня 2014 р. № 711.