Connect with us

Законодавство

За кнопкодавство – кримінальна відповідальність

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України» № 2148.

Відповідно до ст. 84 Конституції України рішення Верховної Ради України приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування, яке здійснюється народним депутатом України особисто.

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 364-2, якою встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на пленарному засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата України (неособисте голосування), та передбачити покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі органи Державного бюро розслідувань.

Також законопроектом передбачено відеофіксацію пленарних засідань Верховної Ради в такий спосіб, що забезпечує можливість підтвердження чи спростування порушення народними депутатами вимог щодо особистого голосування.

Крім цього, головуючому на пленарному засіданні Верховної Ради надається право давати розпорядження Апарату Верховної Ради щодо підготовки повідомлення про виявлене порушення народним депутатом вимог щодо особистого голосування.

Іншим законопроектом «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності народних депутатів України за неособисте голосування)» № 1127, пропонується доповнити Кримінальний кодекс України ст. 351-3, якою також передбачити кримінальну відповідальність за неособисте голосування народного депутата на засіданнях Верховної Ради України, але встановити покарання у вигляді штрафу у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно, каратимуться арештом на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ініціатори законопроекту вважають, що міра покарання має залежати також і від наслідків «неособистого» голосування, тим більше в тих випадках, коли такий голос був вирішальним для прийняття відповідного рішення Верховною Радою України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.