Connect with us

Законодавство

За невиконання вимог народного депутата – до 3 років позбавлення волі

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог народного депутата України та перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради» № 3098.

Новою редакцією ст. 188-19 КУпАП запропоновано встановити, що недодержання встановлених законом строків надання відповіді на звернення народного депутата України, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сто п’ятдесяти до трьохсот п’ятдесяти (зараз – від десяти до двадцяти п’яти) н.м.д.г. або громадські роботи на строк від тридцяти до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Повторне протягом року вчинення зазначеного порушення – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від трьохсот п’ятдесяти до однієї тисячі (зараз – від двадцяти п’яти до п’ятдесяти) н.м.д.г. або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Недодержання встановлених законом строків надання відповіді на запит народного депутата України, надання неправдивої або неповної інформації на такий запит – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від чотирьохсот до семисот (зараз – від ста до двохсот п’ятдесяти) н.м.д.г. або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Повторне протягом року вчинення зазначеного порушення – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до однієї тисячі двохсот (зараз – від двохсот п’ятдесяти до чотирьохсот) н.м.д.г. або громадські роботи на строк від п’ятдесяти до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Змінами до ст. 351 КК України визначається, що невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації – караються штрафом від однієї тисячі до двох тисяч (зараз – від ста до однієї тисячі) н.м.д.г. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Невиконання службовою особою законних вимог комітетів Верховної Ради України, тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України чи спеціальної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, створення штучних перешкод у їх роботі, надання недостовірної інформації – караються штрафом від однієї тисячі п’ятисот до трьох тисяч (зараз – від п’ятисот до двох тисяч) н.м.д.г. або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.