Connect with us

Законодавство

За перешкоджання пожежним перевіркам можуть встановити штраф до 51 000 грн

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки» від 23 липня 2020 р. № 3931.

Пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення ст. 185-14, якою передбачити відповідальність за створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Так, згідно з законопроектом, створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, зокрема, пов’язаної з проведенням перевірок, – тягне за собою накладення штрафу від 1 000 до 2 000 н.м.д.г.

Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягне за собою накладення штрафу від 2 000 до 3 000 н.м.д.г.

Також змінами до ст. 255 КУпАП пропонується надати поліцейським та посадовим особам органу державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки право складати протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язані з створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок.

Крім цього, змінами до ст. 262 КУпАП надається можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника у разі створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.