Законодавство
За спрощеною системою видаватимуть свідоцтва нотаріусів у віддалених районах
Міністерство юстиції України повідомило, що ним разом з представниками провідних бізнес асоціацій АСС, ЕВА, СУП напрацьовано кілька законодавчих ініціатив щодо посилення боротьби з рейдерськими атаками.
Міністр юстиції відзначив, що прийнятий в 2016 р. антирейдерський закон має «шпарини», що й далі уможливлює здійснення неправомірних дій. Тому, оскільки на реєстраторів – комунальні підприємства надходить 90% усіх скарг про порушення майнових прав при здійсненні їх реєстрації, вирішено прибрати зі списку суб’єктів реєстрації державні та комунальні підприємства. Але при цьому державні підприємства зможуть проводити реєстраційні дії на підставі документів з електронним підписом.
Також серед новацій намічено запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації державних реєстраторів, висловлено намір ліквідувати кадровий дефіцит в державних нотаріальних конторах у віддалених регіонах країни та захистити права власності на частку у статутному капіталі юридичної особи.
Кадровий дефіцит планується усунути, надавши можливість отримати свідоцтво про право зайняття нотаріальною діяльністю за спрощеною системою особам, які за направленням Мін’юсту працюють у віддалених районах не менше 3 років.
Разом з тим буде прибрано сірий «псевдоподаток» в 1%, який стягувався приватними нотаріусами, та встановлено пільги в розмірі 50% державного мита для незахищених верств населення.
Окрім того, Міністр наголосив, що Україна має стати територією безпечного і комфортного ведення бізнесу, а наступним етапом змін для цього мають стати зміни до процесуальних кодексів, якими удосконалять процедуру оскарження.
Перший заступник Міністра юстиції наголосила, що з 1 січня 2019 р. всі нові реєстратори перед призначенням на посаду здаватимуть іспит щоб отримати ключі до реєстру.
Більш детально з інформацією можна ознайомиться за цим посиланням
You must be logged in to post a comment Login