Законодавство
За стажування кандидата в аудитори плата не стягується
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку проходження стажування» від 6 липня 2020 р. № 398.
Відповідно до Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» кандидат в аудитори набуває практичного досвіду аудиторської діяльності не менше трьох років шляхом стажування у суб’єкта аудиторської діяльності та/або працевлаштування у суб’єкта аудиторської діяльності.
Кандидат в аудитори вважається таким, що набув практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності шляхом працевлаштування у суб’єкта аудиторської діяльності, якщо він має стаж роботи в суб’єкта аудиторської діяльності на умовах повного робочого дня або за сумісництвом (суб’єкт аудиторської діяльності сплачував єдиний соціальний внесок щодо такої особи у встановленому законом порядку та розмірі) на посаді помічника аудитора, або на іншій посаді, пов’язаній з проведенням аудиту, не менше трьох років.
Кандидат в аудитори може розпочати стажування в суб’єкта аудиторської діяльності під час здобуття або після отримання вищої освіти, а також після успішного складання одного з теоретичних іспитів та/або кваліфікаційного іспиту.
Якщо кандидат в аудитори не розпочав стажування до складання кваліфікаційного іспиту, він зобов’язаний пройти стажування протягом чинності свідоцтва про складання іспитів з теоретичних знань та кваліфікаційного іспиту, виданого на підставі рішення Комісії з атестації центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.
Для проходження стажування кандидат в аудитори вільно обирає суб’єкта аудиторської діяльності, на базі якого набуватиме практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності. Суб’єкт аудиторської діяльності може відмовитися від проходження стажування кандидатом в аудитори на його базі.
Кандидат в аудитори може проходити стажування у декількох суб’єктів аудиторської діяльності.
Кандидат в аудитори проходить стажування в суб’єкта аудиторської діяльності на підставі договору про стажування. Індивідуальна програма стажування є невід’ємним додатком до такого договору.
Кандидат в аудитори інформує Інспекцію із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю про укладення договору про стажування.
Стажування здійснюється за індивідуальною програмою, яку розробляє керівник стажування та затверджує керівник суб’єкта аудиторської діяльності.
Загальний період стажування кандидата в аудитори в суб’єкта аудиторської діяльності (декількох суб’єктах аудиторської діяльності) має становити 1095 календарних днів, при цьому сумарна кількість часу на виконання індивідуальної програми стажування має становити щонайменше 1000 годин.
Під час проходження стажування плата з кандидата в аудитори суб’єктом аудиторської діяльності не стягується.