Законодавство
Заарештованого приватного виконавця замістить інший протягом п’яти робочих днів
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» від 27 лютого 2020 р. № 699/5.
Інструкцію з організації примусового виконання рішень, затверджену наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 р. № 512/5, доповнено розділом XVII «Порядок заміщення приватного виконавця».
Ним передбачено, що протягом п’яти робочих днів з дня надходження інформації про винесення судом рішення, яким до приватного виконавця як підозрюваного чи обвинуваченого у кримінальному провадженні застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло цілодобово або у робочий час чи тримання під вартою, або захід забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом, або подання ради приватних виконавців регіону про зупинення діяльності приватного виконавця на підставі п. 2 ч. 1 ст. 42 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» Міністерство юстиції України видає наказ про зупинення діяльності приватного виконавця, у якому визначає приватного виконавця, який здійснюватиме заміщення приватного виконавця, діяльність якого зупиняється.
Приватного виконавця, який заміщуватиме, обиратимуть з числа приватних виконавців, які здійснюють діяльність у виконавчому окрузі приватного виконавця, діяльність якого зупиняється, та строк зайняття діяльністю яких становить понад один рік. На виконанні у такого виконавця згідно з відомостями автоматизованої системи виконавчого провадження має перебувати найменша кількість виконавчих проваджень.
Якщо у виконавчому окрузі приватного виконавця, діяльність якого зупиняється, відсутні приватні виконавці, строк зайняття діяльністю яких становить понад один рік, приватний виконавець, який заміщуватиме приватного виконавця, визначається з іншого виконавчого округу в зазначеному порядку.
Одночасне здійснення заміщення більш як одного приватного виконавця не допускається.
Після поновлення діяльності приватного виконавця, діяльність якого була зупинена, приватний виконавець, який здійснював заміщення, за актом прийому-передачі передає документи, що виготовлені, отримані ним під час заміщення.