Connect with us

Законодавство

Закон про ЗМІ: позиція ОБСЄ

Опубліковано

Офіс представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлема Дезіра провів правовий аналіз проекту Закону України про ЗМІ, кілька аспектів якого рекомендується переглянути.

Повний текст аналізу опублікований на сайті Організації з безпеки та співробітництва в Європі, повідомляє Укрінформ. «Необхідно, щоб цей проект закону був приведений у відповідність із чинними міжнародними стандартами, зобов’язаннями ОБСЄ та кращими практиками щодо свободи вираження поглядів та свободи інформації з метою уникнення негативного впливу на свободу ЗМІ в країні», — йдеться в коментарі Арлема Дезіра з цього приводу.

Як зазначається, правовий огляд цього законопроекту був замовлений Офісом представника ОБСЄ з питань свободи і підготовлений експертом зі свободи засобів масової інформації доктором Джоан Барата Мір. В аналізі, зокрема, міститься застереження з приводу низки передбачених законопроектом обмежень, що стосуються контенту, який може поширюватися на території України. Вказується на те, що конкретні ситуації, що впливають на національну безпеку, «можуть виправдовувати встановлення певних обмежень права на свободу вираження поглядів, однак ці обмеження мають бути чітко визначені в кожному конкретному випадку».

Також в аналізі висловлюється занепокоєння щодо можливості накладення штрафу на певні засоби масової інформації шляхом заборони їх розповсюдження, що названо «надмірним і непропорційним заходом». Крім того, в аналізі містяться й рекомендації щодо процедури призначення членів, функціонування та повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Як повідомляв ЮВУ, 5 лютого комітет Верховної Ради з питань свободи слова розглянув проект Закону «Про медіа» (№ 2693) й альтернативний до нього проект закону «Про медіа в Україні» (№ 2693-1). За підсумками обговорення комітет рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект «Про медіа» (№ 2693) в першому читанні за основу, а альтернативний — відхилити. Нагадаємо, законопроект «Про медіа» (№ 2693), зареєстрований у Верховній Раді 27 грудня 2019 року, пропонує запровадити спільне регулювання у сфері медіа як поєднання функцій і засобів державного регулювання та галузевого саморегулювання.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.