Connect with us

Законодавство

Законопроект про рієлтерську діяльність обмежує права власників нерухомості

Опубліковано

Комітет Асоціації правників України з нерухомості та будівництва звернувся до Комітету парламенту з питань економічного розвитку з пропозицією відхилити проект Закону «Про рієлтерську діяльність в Україні» від 9 червня 2020 р. № 3618.

Правники наголосили на тому, що у документі обмежено конституційні права власників.

«Запровадження необхідності здійснення будь-яких операції з нерухомим майном лише за участю рієлторів обмежує права власників самостійно та вільно розпоряджатися належними їм об’єктами нерухомого майна», – йдеться у зверненні.

Законопроект загрожує інтересам споживачів, які мають право на необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію.

Зокрема, суб’єкт рієлторської діяльності, відповідно до встановлених у законопроекті кваліфікаційних вимог, не буде спроможний належним чином інформувати споживача про потенційні наслідки здійснення ним операцій із нерухомим майном, а також надавати достовірну інформацію, пов’язану зі здійсненням ним операцій з нерухомими майном. Таку інформацію може довести до споживача тільки фахівець, який має спеціальні знання, наприклад, адвокатом, в іншому випадку зазначене інформування буде суперечити законодавству з питань захисту прав споживачів.

Також проект створює корупційні ризики. Надання статусу власника, адміністратора та держателя Єдиної інформаційної бази самоврядній організації без належного державного регулювання та контролю призведе до шахрайства, виникнення корупційних факторів і ризиків для власника в частині володіння та розпорядження своїм майном. Не говорячи про те що, дублювання інформації в декількох джерелах завжди призводить до плутанини та некоректного її відображення, виправлення якого зазвичай покладається на плечі власника.

Крім цього, проект у разі його прийняття створюватиме колізію між нормами національного законодавства. Так, у документі не запропоновано змін до профільних нормативно-правових актів з питань процедур банкрутства і виконавчого провадження.

Комітет АПУ переконаний, що проект не відповідає принципам державної регуляторної політики, оскільки не забезпечує баланс інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави. Крім того, він не пропонує ефективного правового регулювання рієлторської діяльності.

Ознайомитись з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.