Connect with us

Законодавство

Замість позбавлення волі за недостовірне декларування посадовці отримають нові можливості записувати майно на родичів

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (законопроект № 4651).

Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закликало Президента України Володимира Зеленського накласти вето на вказаний Закон, який був ним же ініційований для відновлення покарання у виді позбавлення волі за недостовірне декларування, оскільки під час голосування було внесено кілька поправок, які дозволять посадовцям ухилятися від декларування майна членів сім’ї, навіть якщо вони знають про наявність цього майна. Ці поправки визначають, що майно членів сім’ї декларується лише якщо «член сім’ї подав відомості про такі об’єкти» декларанту.

Також депутати відмовилися підтримати позицію Президента щодо запровадження санкції у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації.

У свою чергу Президент повідомив, що ветуватиме вищезазначений Закон, який послаблює систему декларування та покарання за кримінальні правопорушення в цій сфері.

Зокрема депутати змінили підходи до декларування активів, які є у володінні членів сім’ї декларанта, що даватиме змогу декларантам не зазначати у деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, якщо член сім’ї не надає інформацію про нього. За такі дії декларанти не будуть покарані, хоча зараз такі активи підлягають обов’язковому декларуванню в частині тих відомостей, які відомі або повинні бути відомі суб’єкту декларування.

У зверненні НАЗК зазначається, що проголосована норма даватиме змогу недобросовісному декларанту переписувати дорогі автівки, квартири, наприклад, на дружину, яка, за його словами, відмовляється надати йому документи про це майно, а отже, не декларувати його. Недобросовісні декларанти пояснюватимуть це тим, що член сім’ї нібито не подав інформацію в будь-якій формі. І за це декларант не буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

«Я не допущу знищення чи послаблення електронного декларування чиновників. Підписання закону в проголосованому у Верховній Раді вигляді неможливе. Це не те, чого очікують українці, й не те, що їм обіцяв я, внісши цей законопроект на розгляд парламенту. Ми маємо встановити пропорційне та справедливе покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням», – прокоментував В. Зеленський.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.