Connect with us

Законодавство

Запропоновано амністію для охочих піти у військо

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про амністію у 2024 р. у зв’язку з військовою агресією російської федерації для участі у захисті суверенітету і державної цілісності України № 10419, яким запропоновано оголосити амністію і поширити її дію, на категорії засуджених, які виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Умовами для застосування амністії є:

– придатність до несення військової служби в умовах воєнного стану;

– особисте зобов’язання невідкладно, але не пізніше протягом 24-х годин з’явитись для призову на військову службу під час мобілізації.

Читайте також: Cкасовано обмеження чисельності військових Держспецзв’язку

Особи, які за цим законом підпадають під амністію для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період повинні мати висновок про їх придатність до несення військової служби в умовах воєнного стану та не мати ризиків щодо спроби ухилення від проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

При цьому особи, які за цим законом підпадають під амністію, можуть у подальшому бути звільненими з військової служби під час дії воєнного стану виключно на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6 – 12 місяців у наслідок отримання поранення під час виконання бойового або службового завдання через дії зовнішнього чинника чи дій ворога.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.