Connect with us

Законодавство

Запроваджено паспорти військових посад

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про затвердження Змін до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» від 25 вересня 2019 р. № 502.

Наказом до Положення № 170 внесено зміни, відповідно до яких для забезпечення комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями з відповідними спеціальностями, досвідом служби, рівнем професійної компетенції, та визначення відповідності вимогам до посад у військових частинах оформлюються паспорти військових посад, в яких визначаються характеристики військових посад та перелік вимог до кандидатів на заміщення посад, згідно з додатком 5 Наказу.

Особи, позбавлені військових звань у дисциплінарному порядку, поновлюються у військовому званні наказом по особовому складу посадової особи, яка видала наказ про позбавлення військового звання в дисциплінарному порядку (раніше – яка видала наказ про звільнення з військової служби), у разі скасування наказу про накладення дисциплінарного стягнення позбавлення військового звання.

Військовослужбовці, включені до Резерву для просування по службі, призначаються на вищі посади з урахуванням досвіду служби, рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень та відповідності вимогам до кандидатів на посади, визначеним паспортом військової посади.

Також,  конкретизовано, що військовослужбовцям, які усиновили дитину, відпустка у зв’язку з усиновленням надається з дня, зазначеного в рапорті військовослужбовця про надання такої відпустки, але не пізніше тримісячного строку з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення неповнолітньої дитини.

Крім цього, Державному секретарю Міністерства оборони України, начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України, командувачам видів, родів військ (сил) Збройних Сил України тощо, доручено організувати розроблення та затвердження паспортів військових посад і здійснювати призначення на посади військовослужбовців Збройних Сил України, які проходять військову службу за контрактом, за умов відповідності їх особистих якостей вимогам до кандидатів на посади.

Законодавство

Проблеми містобудування вирішуватиме новоутворена Координаційна рада

Набрав чинності Указ Президента України «Про Координаційну раду з вирішення проблемних питань у сфері містобудування» від 29 вересня 2020 р. № 413/2020.

Президент утворив Координаційну раду з вирішення проблемних питань у сфері містобудування як консультативно-дорадчий орган при Президентові України.

Основними завданнями Координаційної ради є:

  • вивчення проблемних питань, що виникають під час реалізації права громадян на житло, забезпечення прав інвесторів і забудовників об’єктів житлового будівництва та інших об’єктів містобудування, встановлення передумов їх виникнення;
  • системний аналіз практики реалізації державної політики у сфері містобудування;
  • моніторинг стану виконання актів законодавства у сфері містобудування;
  • напрацювання пропозицій Президентові України щодо стимулювання та розвитку інвестиційної діяльності у сфері містобудування, запровадження ефективних механізмів захисту прав інвесторів і забудовників об’єктів житлового будівництва та інших об’єктів містобудування, вирішення проблемних питань у сфері містобудування.

Читати далі

Законодавство

Конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України триватиме місяць

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України» від 30 вересня 2020 р. № 892.

Уряд постановив провести конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України та утворив Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на кращий його ескіз.

Оголошення про проведення конкурсу доводиться до відома громадян через засоби масової інформації, офіційні веб-сайти Мін’юсту та МКІП.

Конкурс проводиться з 1 жовтня до 1 листопада 2020 р. Проекти ескізів, представлені після закінчення зазначеного строку, не розглядаються.

Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, подає  до Держмистецтв для участі у конкурсі документи, визначені п. 9 Положення.

Підбиття підсумків конкурсу здійснюється Оргкомітетом до 1 грудня 2020 р.

Для відзначення кращих проектів ескізів установлюються такі премії:

  • перша премія – 100000 гривень;
  • друга премія – 50000 гривень;
  • третя премія – 30000 гривень.

У разі коли за результатами конкурсу перша премія не присуджується, Оргкомітет інформує Кабінет Міністрів України про результати конкурсу та порушує питання щодо продовження строку проведення конкурсу.

Переможець конкурсу за згодою передає авторські майнові права на ескіз логотипа шляхом укладення відповідного договору з МКІП.

Читати далі

Законодавство

Інформація про покриття мережею Інтернет стала публічною

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін в додаток до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 23 вересня 2020 р. № 870.

Змінами до додатку до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835, визначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) оприлюднюватиме у формі відкритих даних:

– періодичну звітність операторів, провайдерів телекомунікацій, крім такої, що містить фінансові показники їх діяльності;

– інформацію про покриття Інтернету, технології, швидкості та кількість абонентів у розрізі кожного населеного пункту, що надається операторами та провайдерами телекомунікацій у рамках відповіді на запити НКРЗІ.

Також встановлено, що Реєстр чинних, блокованих та скасованих сертифікатів відкритих ключів оприлюднюватиме Мінцифри (раніше – Мін’юст).

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Змін до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України
||
№ Документа: 502
Дата прийняття: 25.09.2019
Дата набрання чинності: 25.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.10.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1095/34066
Внутрішній номер документа: Немає
Telegram
Про затвердження Змін до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України
||
№ Документа: 502
Дата прийняття: 25.09.2019
Дата набрання чинності: 25.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.10.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1095/34066
Внутрішній номер документа: Немає