Законодавство
Засуджених за злочини проти національної безпеки звільнятимуть з роботи
Набрав чинності Закон України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань від 4 червня 2024 р. № 3768-IX.
Новими п. 13 і 14 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України до випадків розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця додано:
– набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
– невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в установі, організації в частині положень, передбачених ч. 2 ст. 142 цього Кодексу.
Читайте також: Відсутність працівника на роботі в період дії воєнного стану не може бути кваліфікована як прогул без з’ясування причини відсутності
Крім того, ст. 142 цього Кодексу після ч. 1 доповнено двома новими частинами, якими визначено, що складовою правил внутрішнього трудового розпорядку можуть бути правила поведінки на підприємстві, в установі, організації, які містять положення, зокрема, про зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією.
Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим.
Зміни внесено й до ч. 1 ст. 43, ч. 1 ст. 46 цього Кодексу.
Нагадаємо, Президент ветував закон про звільнення за зв’язки з державою-агресором
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.