Законодавство
Заяву на грошову допомогу в разі загибелі чи втрати працездатності поліцейського можна подати в е-формі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2024 р. № 646, якою визначено механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського центрального органу управління поліції, територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів Національної поліції, установ, закладів професійної (професійно-технічної) освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Національної поліції, поліцейських, зокрема курсантів, слухачів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, поліцейських, які були відряджені до державних органів, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, але із звільненням із займаної посади з подальшим призначенням на посади відповідно до переліку посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях.
Зокрема унормовано, що одноразова грошова допомога є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується у випадках, визначених ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію», у розмірах, встановлених ст. 99 Закону України «Про Національну поліцію».
Особи, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, визначені в ст. 98 Закону України «Про Національну поліцію».
Підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, визначені ст. 101 Закону України «Про Національну поліцію».
Читайте також: Відпустки за знищену ворожу техніку: до 15 днів на рік
Днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є:
1) у разі загибелі (смерті) поліцейського – дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть;
2) у разі встановлення поліцейському інвалідності – дата, з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, а в разі відсутності дати, з якої встановлено інвалідність, – дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії;
3) у разі встановлення поліцейському ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності – дата видачі довідки про результати визначення в застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках.
Для призначення і виплати одноразової грошової допомоги заява (рапорт) за формою згідно з додатком до цього Порядку подається керівникові органу поліції, закладів освіти за останнім місцем проходження служби. У разі ліквідації органу поліції, закладу освіти заява подається за місцем зберігання особової справи поліцейського.
Визначено й перелік документів для призначення і виплати одноразової грошової допомоги, які подаються в паперовій або електронній формі на адресу електронної пошти з дотриманням законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Постанова застосовується з 29 березня 2024 р.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.