Законодавство
Заяву на виплату грошового забезпечення полонених службовців цивільного захисту їхні сім’ї можуть подати в е-формі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2023 р. № 1207, якою визначено механізм виплати грошового забезпечення, у тому числі додаткових та інших видів грошового забезпечення, сім’ям осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти за особливих обставин.
Зокрема передбачено, що за особами рядового і начальницького складу зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби в розмірі посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які мають постійний характер, та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Читайте також: Зростуть посадові оклади держслужбовців на територіях бойових дій, де функціонують публічні реєстри
Виплата грошового забезпечення членам сімей осіб рядового і начальницького складу здійснюється з дня позбавлення особи рядового і начальницького складу особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплення заручниками, а також зникнення безвісти за особливих обставин за їх заявою, поданою відповідно до апарату ДСНС, її територіального органу, підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, закладу освіти, наукової установи та іншого підрозділу, в яких особа рядового і начальницького складу проходить службу цивільного захисту.
Заява подається у паперовій або електронній формі на адресу електронної пошти органів та підрозділів цивільного захисту. Визначено й перелік документів, які додаються до заяви.
Керівник органу та підрозділу цивільного захисту розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється члену сім’ї особи рядового і начальницького складу в письмовій формі.
У рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначаються підстави для такої відмови.
Рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення може бути оскаржено в судовому порядку.