Законодавство
Заяву про прийняття спадщини можна буде подавати в е-формі
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10134, яким пропонується встановити, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зареєстроване на території України, але на час відкриття спадщини спадкодавець такого майна проживав за межами України, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини за місцезнаходженням нерухомого майна.
Таку заяву про прийняття спадщини можна подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна:
а) особисто спадкоємцем;
б) через уповноважену особу за довіреністю на оформлення спадщини;
Читайте також: Закон про захист речових прав на нерухомість дітей та підопічних набрав чинності
в) шляхом дистанційного оформлення заяви:
– у паперовій формі рекомендованим листом. У такому разі заява засвідчуються особистим підписом спадкоємця. Справжність підпису має бути посвідчена нотаріально або консульською установою, якщо спадкоємець перебуває за межами України;
– в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. У такому випадку заява засвідчуються електронним підписом спадкоємця, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Відповідні зміни пропонується внести до ст. 1269 Цивільного кодексу України.