Connect with us

Законодавство

Зірки готелям присвоюватиме нова комісія

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства культури та інформаційної політики України «Деякі питання встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)» від 19 лютого 2021 р. № 126, яким затверджено Положення про відповідну Комісію.

Комісія утворюється при Державному агентстві розвитку туризму (ДАРТ) з метою присвоєння категорії готелю чи іншому об’єкту, що призначається для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) за результатами розгляду документів та перевірки відомостей, що містяться у документах та пропозиціях, поданих до ДАРТ органами із сертифікації, акредитованими для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) в установленому законом порядку (органи із сертифікації).

Склад Комісії формується з представників ДАРТ, МКІП, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, представників громадських організацій (за згодою).

За рішенням голови Комісії на офіційних інформаційних ресурсах ДАРТ може забезпечуватися онлайн-трансляція засідання.

Розгляд документів про результати оцінювання готелю та пропозиції щодо встановлення йому відповідної категорії і прийняття рішення здійснюється Комісією у строк, що не перевищує 14 днів.

Документи та пропозиції приймаються до розгляду Комісією, якщо вони подані в письмовій формі на адресу ДАРТ, або у іншій формі та порядку, визначеними Комісією. Днем подання документів та пропозиції вважається дата їх реєстрації в ДАРТ.

У разі прийняття рішення про:

  • можливість встановлення готелю запропонованої категорії, ДАРТ встановлює готелю відповідну категорію, за результатами чого заявнику оформляється та видається свідоцтво про встановлення готелю відповідної категорії;
  • неможливість присвоєння категорії, на яку претендує заявник, за погодженням із власником готелю або уповноваженою ним особою, ДАРТ може встановити нижчу категорію, якщо готель відповідає її вимогам.

У разі відмови в установленні готелю відповідної категорії, у протоколі зазначаються підстави такої відмови.

Інформація щодо прийнятого рішення доводиться ДАРТ до відома заявника та органу із сертифікації шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про його вручення у строк, що не перевищує 5 днів з дня прийняття такого рішення.

Рішення Комісії може бути оскаржене заявником у судовому порядку відповідно до законодавства України.

Також наказом затверджено Положення про Комісію з апеляцій та форму Свідоцтва про встановлення категорії готелю чи іншому об’єкту, що призначається для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання).

Водночас, визнано такими, що втратили чинність, наказ:

  • Міністерства інфраструктури України від 23 січня 2012 р. № 28 «Про затвердження форми свідоцтва про встановлення категорії готелю»;
  • Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 5 жовтня 2018 р. № 1437 «Про затвердження Положення про Комісії з розгляду апеляцій щодо спірних питань, які виникають під час встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)».

Законодавство

100 млн доларів позики на фінансування малого та середнього бізнесу

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проекту «Додаткове фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проекту доступу до довготермінового фінансування» від 19 квітня 2021 р. № 369, якою визнано за доцільне залучення акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 100 млн доларів США.

Міністерство фінансів України інформує, що зазначеним проектом передбачено надання експортоорієнтованим малим та середнім підприємствам доступу до довготермінового фінансування.

Читати далі

Законодавство

90 млн доларів для екстреного реагування на COVID-19 та вакцинацію в Україні

Опубліковано

on

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» від 21 квітня 2021 р. № 345-р, яким визнано за доцільне залучення позики від МБРР для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 90 млн доларів США.

Читати далі

Законодавство

У СЕП не братимуть комісію за виплату 8 000 грн держдопомоги

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до Тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України в системі електронних платежів та у сфері розрахунково-касового обслуговування» від 21 квітня 2021 р. № 33.

Доповненням до вказаних Тарифів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 р. № 333, скасовано плату за оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень банку в системі електронних платежів Національного банку за операціями з виплати допомоги застрахованим особам/повернення на рахунок відправника незарахованої суми коштів допомоги, що здійснюються відповідно до Порядку надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 328.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Деякі питання встановлення категорій готелям та іншим об`єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)
||
№ Документа: 126
Дата прийняття: 19.02.2021
Дата набрання чинності: 12.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 291/35913
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Деякі питання встановлення категорій готелям та іншим об`єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)
||
№ Документа: 126
Дата прийняття: 19.02.2021
Дата набрання чинності: 12.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 04.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 291/35913
Внутрішній номер документа: Немає