Connect with us

Законодавство

Зміна судової реформи Президентом України Володимиром Зеленським

Опубліковано

ВРУ 238 голосами народних депутатів прийняла нові положення проекту Закону №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління».

Завдання нових змін полягає у врегулюванні питань щодо діяльності ВККС (Вищої кваліфікаційної комісії суддів) та ВРП (Вищої ради правосуддя). Ухвалені положення регламентують зміни в законодавстві:

  • «Про судоустрій і статус суддів»;
  • «Про очищення влади»;
  • «Про Вищу раду правосуддя».

Внесені норми передбачають зміну процесу утворення ВККС. Зайняти одну з 12 посад можна за результатами спеціальної конкурсної програми. Комісію утворює ВРП, в яку входять:

  • 3 людини з Ради суддів України;
  • 3 міжнародних експерта, кандидатури яких пропонують міжнародні організації, з якими країна має альянс з питань щодо запобігання корупції.

Для дотримання правил професійної етики та доброчесності  членами ВРП і ВККС запропонована постанова, яка передбачає створення комісії, завдання якої полягатиме в контролюванні дотримання правил доброчесності та професійної етики особами вищеназваних організацій.

Крім перерахованого вище вносяться зміни до питань суддівської винагороди в закони України, які регулюють судоустрій та Вищу раду правосуддя. Незалежно від статусу і ступеня кваліфікації, суддівська винагорода не припустима. Всі судді є рівними перед законодавством, володіють єдиним правовим статусом, є компетентними і доброчесними, поки інше не буде встановлено в законному порядку.

Внесені зміни до закону України “Про очищення влади” передбачають розширення посад, на які поширюється люстрація.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.