Законодавство
Зміцнення захисту паливно-енергетичної інфраструктури узгоджуватимуть з ДСНС
![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/DSNS.jpg)
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 142, якою визначено процедуру реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, у тому числі об’єктів, на яких виконання робіт із захисту не завершено, що повинні бути здійснені протягом максимально скорочених строків.
Іншими інженерно-технічними заходами із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури у затвердженому Порядку є заходи та інженерно-технічні рішення, спрямовані на забезпечення захисту таких об’єктів, що не належать до нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту чи ремонту (влаштування габіонів, біг-бегів, контейнерів тощо).
Оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, обласні та Київська міська військові адміністрації подають до Міненерго переліки об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, які підлягають новому будівництву, реконструкції, капітальному ремонту, ремонту, а також на яких повинні бути здійснені інші інженерно-технічні заходи з їх захисту за рахунок коштів державного бюджету, та інформацію про місця їх розташування.
Читайте також: Документи на будівництво розглядатимуться автоматично
Переліки об’єктів критичної інфраструктури формуються виходячи з інформації щодо обґрунтування потреби у фінансуванні відповідних об’єктів та документальних підтверджень визначення очікуваної вартості.
Одночасно з поданням переліків об’єктів критичної інфраструктури операторами критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, обласними та Київською міською військовими адміністраціями Агентству відновлення подаються:
– для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів – завдання на проектування;
– для ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури – техніко-економічне обґрунтування, відомості про технічні параметри об’єктів, дефектні акти, дані про обсяг фінансування.
Проектні рішення щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів у частині, що стосується типів захисних споруд цивільного захисту та характеру інженерного обладнання елементів об’єктів критичної інфраструктури, узгоджуються з ДСНС.
Читайте також: Договір оренди споруд цивільного захисту орендодавець може розірвати в односторонньому порядку
Міненерго протягом п’яти робочих днів з дати отримання інформації затверджує за погодженням із Мінрозвитку зведений перелік об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, які підлягають новому будівництву, реконструкції, капітальному ремонту, ремонту та іншим інженерно-технічним заходам із захисту, із зазначенням їх місця розташування або надсилає відповідному оператору критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, обласній, Київській міській військовій адміністрації обґрунтовану відмову у включенні до зведеного переліку у разі ненадання або надання в неповному обсязі визначеної інформації.
Після врахування зауважень Міненерго оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору або обласні, Київська міська військова адміністрації можуть повторно подати до Міненерго переліки об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та інформацію про місця їх розташування.
Для здійснення за рахунок коштів державного бюджету нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору обласними та Київською міською військовими адміністраціями Агентству відновлення подається інформація про наявність виділених в установленому порядку земельних ділянок для будівництва відповідних об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору.
На період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, ремонт та інші інженерно-технічні заходи із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, передбачені експериментальним проектом, здійснюються без вилучення, викупу чи відведення земельної ділянки, відповідності містобудівній документації, отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, отримання права на виконання будівельних робіт, а також без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та оформлення речових прав на земельні ділянки.
Експериментальний проект реалізовуватиметься до набрання чинності законодавчим актом щодо врегулювання питань нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного, але не довше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.