Connect with us

Законодавство

Зміцнення захисту паливно-енергетичної інфраструктури узгоджуватимуть з ДСНС

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2025 р. № 142, якою визначено процедуру реалізації експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, у тому числі об’єктів, на яких виконання робіт із захисту не завершено, що повинні бути здійснені протягом максимально скорочених строків.

Іншими інженерно-технічними заходами із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури у затвердженому Порядку є заходи та інженерно-технічні рішення, спрямовані на забезпечення захисту таких об’єктів, що не належать до нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту чи ремонту (влаштування габіонів, біг-бегів, контейнерів тощо).

Оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, обласні та Київська міська військові адміністрації подають до Міненерго переліки об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, які підлягають новому будівництву, реконструкції, капітальному ремонту, ремонту, а також на яких повинні бути здійснені інші інженерно-технічні заходи з їх захисту за рахунок коштів державного бюджету, та інформацію про місця їх розташування.

Читайте також: Документи на будівництво розглядатимуться автоматично

Переліки об’єктів критичної інфраструктури формуються виходячи з інформації щодо обґрунтування потреби у фінансуванні відповідних об’єктів та документальних підтверджень визначення очікуваної вартості.

Одночасно з поданням переліків об’єктів критичної інфраструктури операторами критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, обласними та Київською міською військовими адміністраціями Агентству відновлення подаються:

– для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів – завдання на проектування;

– для ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури – техніко-економічне обґрунтування, відомості про технічні параметри об’єктів, дефектні акти, дані про обсяг фінансування.

Проектні рішення щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів у частині, що стосується типів захисних споруд цивільного захисту та характеру інженерного обладнання елементів об’єктів критичної інфраструктури, узгоджуються з ДСНС.

Читайте також: Договір оренди споруд цивільного захисту орендодавець може розірвати в односторонньому порядку

Міненерго протягом п’яти робочих днів з дати отримання інформації затверджує за погодженням із Мінрозвитку зведений перелік об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, які підлягають новому будівництву, реконструкції, капітальному ремонту, ремонту та іншим інженерно-технічним заходам із захисту, із зазначенням їх місця розташування або надсилає відповідному оператору критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, обласній, Київській міській військовій адміністрації обґрунтовану відмову у включенні до зведеного переліку у разі ненадання або надання в неповному обсязі визначеної інформації.

Після врахування зауважень Міненерго оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору або обласні, Київська міська військова адміністрації можуть повторно подати до Міненерго переліки об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та інформацію про місця їх розташування.

Для здійснення за рахунок коштів державного бюджету нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору обласними та Київською міською військовими адміністраціями Агентству відновлення подається інформація про наявність виділених в установленому порядку земельних ділянок для будівництва відповідних об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору.

На період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, ремонт та інші інженерно-технічні заходи із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, передбачені експериментальним проектом, здійснюються без вилучення, викупу чи відведення земельної ділянки, відповідності містобудівній документації, отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, отримання права на виконання будівельних робіт, а також без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та оформлення речових прав на земельні ділянки.

Експериментальний проект реалізовуватиметься до набрання чинності законодавчим актом щодо врегулювання питань нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного, але не довше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Нагадаємо, створення на прибудинковій території багатоквартирного житловому будинку певних об’єктів має проводитися тільки за згодою співвласників

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об`єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури
||
№ Документа: 142
Дата прийняття: 07.02.2025
Дата набрання чинності: 11.02.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту щодо нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об`єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури
||
№ Документа: 142
Дата прийняття: 07.02.2025
Дата набрання чинності: 11.02.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає