Connect with us

Законодавство

Знищення та утилізація непридатних кормів – за кошти тих, хто ввів їх в обіг

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку знищення, утилізації кормів, повернення їх в обіг для годівлі тварин або для інших, ніж годівля тварин, цілей» від 13 квітня 2020 р. № 689.

Порядок є обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з обігом кормів для тварин, їх утилізацією та знищенням відповідно до законодавства.

Наявність в обігу кормів, що не підлягають подальшому використанню, встановлюється Держпродспоживслужбою за результатами заходів державного контролю та/або посадовими (уповноваженими) особами операторів ринку кормів.

Знищення та утилізація кормів, що не підлягають подальшому використанню, здійснюється за кошти операторів ринку, які ввели їх в обіг.

При виявленні кормів, що не підлягають подальшому використанню, оператор ринку негайно розпочинає процедуру вилучення цих кормів з обігу, складає акт про наявність кормів, що не підлягають подальшому використанню за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку, який не пізніше двох робочих днів надсилає територіальному органу Держпродспоживслужби засобами поштового або електронного зв’язку. Корми, що не підлягають подальшому використанню, повинні зберігатися оператором ринку в окремих опечатаних ним приміщеннях та передаються операторами ринку для знищення або утилізації до суб’єктів господарювання, які мають експлуатаційний дозвіл для потужностей (об’єктів) з переробки неїстівних продуктів тваринного походження, безпосередньо або через постачальників цих кормів, якщо таке передбачено відповідними договорами згідно з законодавством.

Оператори ринку упродовж двох робочих днів подають територіальному органу Держпродспоживслужби за місцем їх діяльності інформацію про передачу таких кормів на знищення або утилізацію в паперовому або електронному вигляді за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.

Знищення небезпечних кормів, що не підлягають подальшому використанню, здійснюється шляхом спалення – у результаті спалення небезпечних кормів усі органічні компоненти руйнуються, а потенційно небезпечні чи токсичні продукти горіння стають абсорбованим шлаковим продуктом.

Також встановлено порядок повернення в обіг кормів для годівлі тварин або для інших, ніж годівля тварин, цілей, обіг яких було припинено.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку знищення, утилізації кормів, повернення їх в обіг для годівлі тварин або для інших, ніж годівля тварин, цілей
||
№ Документа: 689
Дата прийняття: 13.04.2020
Дата набрання чинності: 01.07.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.06.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 519/34802
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку знищення, утилізації кормів, повернення їх в обіг для годівлі тварин або для інших, ніж годівля тварин, цілей
||
№ Документа: 689
Дата прийняття: 13.04.2020
Дата набрання чинності: 01.07.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.06.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 519/34802
Внутрішній номер документа: Немає